Lifestyle

Ten sprzęt z Lidla grozi porażeniem prądem! Ostrzeżenie sieci sklepów

Agnieszka

Oct. 1, 2019, 2:04 p.m.

Ten sprzęt z Lidla grozi porażeniem prądem! Ostrzeżenie sieci sklepów

Sieć supermarketów Lidl wydał ostrzeżenie dotyczące jednego ze swoich produktów. Jeśli masz ten sprzęt w domu, możesz oddać go do sklepu. Lidl Polska zaznacza, że klienci, którzy nabyli to urządzenie mogą oddać go do dowolnego sklepu Lidl bez okazywania paragonu. Otrzymają zwrot pieniędzy.

Zdjęcie Ten sprzęt z Lidla grozi porażeniem prądem! Ostrzeżenie sieci sklepów #1

Ekspres do kawy

Lidl wydał komunikat dotyczący ekspresu do kawy marki Silvercrest. Okazuje się bowiem, że na etapie produkcji popełniono błąd, który może stwarzać zagrożenie dla użytkowników ekspresu. Niektóre urządzenia mogą bowiem razić prądem.

Sprawdź, czy Twój ekspres do kawy pochodzi z wadliwej serii

Ekspres do kawy SEMS 1100 A1 marki Silvercrest o numerze (IAN) 313486 ma wadę, która może powodować porażenie prądem podczas użytkowania. Numer ten można znaleźć na tabliczce, która umieszczona jest na spodzie urządzenia. Producent ekspresu firma Kompernaß Handelsgesellschaft mbH, która produkuje wiele innych sprzętów pojawiających się w ofercie Lidla. Pojawił się w sprzedaży 16 maja.

Lidl Polska wyjaśnia, że „z uwagi na błąd produkcyjny w jednostkowych przypadkach w artykule o powyżej podanym numerze nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia porażenia prądem elektrycznym”. Natomiast inny sprzęty marki Silverscrest oraz produkty firmy Kompernaß Handelsgesellschaft mbH są bezpieczne i nie objęte wycofaniem z obrotu.