Jak malują się kobiety w różnych częściach świata? Sprawdź, jak bardzo się różnimy!

Jak malują się kobiety w różnych częściach świata? Sprawdź, jak bardzo się różnimy!

Sztuka makijażu znana jest od wieków, jednak obowiązujące trendy zmieniają się, dostosowując się do kanonów piękna obowiązujących dzisiaj. Makijaż pomaga nam podkreślić urodę, nasze atuty, ale także zatuszować to, z czego nie jesteśmy dumne.

Zdjęcie Jak malują się kobiety w różnych częściach świata? Sprawdź jak bardzo się różnimy! #1

Panie na całym świecie eksperymentują z kosmetykami, na rynku pojawia się tyle nowości, że ciężko nam za nimi nadążyć. Każda z nas maluje się inaczej, po swojemu, gdyż makijaż w pewnym stopniu nas wyraża, podkreśla osobowość i styl. Czy zatem kraj, w jakim mieszkamy, nie ma na to żadnego wpływu? Jak różni się makijaż Pań zamieszkujących różne kraje i wywodzących się z różnych kręgów kulturowych?

Japonia

Króluje tam filigranowa sylwetka i styl uczennicy. Japonki skupiają się na makijażu oczu, robią wszystko by zatuszować opadającą powiekę. Charakterystyczna fałdka skóry nad powieką przeszkadza im do tego stopnia, że niektóre decydują się na operację. Pozostałe Panie oczy malują łzawo, nakładając róż w ciepłych odcieniach pod oczami. Spojrzenie ma wyglądać jak najbardziej łzawo i imitować spojrzenie szczeniaczka – trend ten nazywa się undereye blush.

Korea Południowa

Koreanki stawiają na naturalność. Nie używają tylu kosmetyków, co my, skupiając się bardziej na pielęgnacji skóry. Jeśli już decydują się na makijaż, to sięgają po idealnie kryjący podkład, eyeliner do oczu i farbkę do ust. Co interesujące, Azjatki nie używają pomadek, ani błyszczyków, ale właśnie farbkę, które nadają delikatny kolor bez efektu obciążenia.

Zdjęcie Jak malują się kobiety w różnych częściach świata? Sprawdź jak bardzo się różnimy! #2

Szwecja

Tu absolutnym must have jest paletka w kolorach greige. Jest to nieco ostrzejsza odmiana nude, łącząca kolory szare i beżowe. Lekkie muśnięcie skóry podkładem, róż i tusz do rzęs to podstawa. Ponadto cienie w delikatnym kolorze i usta pomalowane podkładem z odrobiną błyszczyku to wszystko, czego potrzebują skandynawskie blondynki.

Zdjęcie Jak malują się kobiety w różnych częściach świata? Sprawdź jak bardzo się różnimy! #3

Rosja

Trendem w Rosji są mocno podkreślone rzęsy. Długie, gęste i podkręcone dostępne są teraz w wersji 3D. Rzęsy te są bardzo miękkie i lekkie wykonane z syntetycznego włókna, dzięki czemu Panie nie obciążają tak swoich naturalnych rzęs, jak w przypadku np. rzęs z norek. Metoda przedłużania i zagęszczania rzęs jest tu opanowana do perfekcji.

Zdjęcie Jak malują się kobiety w różnych częściach świata? Sprawdź jak bardzo się różnimy! #4

Francja

Francuzki mają swój własny sposób na konturowanie twarzy, który nazywa się strobing. Polega on na modelowaniu twarzy za pomocą kosmetyków rozświetlających. Różni się to nieco od tradycyjnego konturowania opartego o zasadę jasno-ciemno. W strobingu chodzi przede wszystkim o rozświetlenie, makijaż ma być świeży, odmłodzić skórę i zamaskować zmęczenie. Ciekawy efekt Panie uzyskują zestawiając tak rozświetlona twarz ze smokey eye.

Zdjęcie Jak malują się kobiety w różnych częściach świata? Sprawdź jak bardzo się różnimy! #5

Indie

Hinduski skupiają się na oczach, dłoniach oraz … stopach. Mocny makijaż oczu to podstawa, z pomocą przychodzi im tradycyjny khol. Panie obrysowują nim całe oko, nie zapominając nawet o linii wodnej. Do charakterystycznych zabiegów kosmetycznych należą także pięknie wykonywane przy pomocy henny, wzory na stopach i dłoniach.

Zdjęcie Jak malują się kobiety w różnych częściach świata? Sprawdź jak bardzo się różnimy! #6

Namibia

Kobiety z plemienia Himba poddają się bardzo nietypowym zabiegom pielęgnacyjnym. Upiększają one swoje ciało i włosy specyfikiem o nazwie otijze. Otijze powstaje z masła i ochry i ma specyficzny rdzawy kolor. Codzienny zabieg trwa nawet 6 godzin! Panie jednak nie bez powodu tyle czasu spędzają, dbając o siebie – kobiety w tej społeczności powinny posiadać, co najmniej trzech kochanków, by uchodzić za atrakcyjne.

Zdjęcie Jak malują się kobiety w różnych częściach świata? Sprawdź jak bardzo się różnimy! #7

Tajlandia

Kobiety należące do grupy etnicznej Akha wyśmiałyby nasze białe zęby. Czarne zęby świadczą u nich o atrakcyjności. Aby przyciemnić je dostatecznie mocno, żują betel – specyfik pozyskiwany z palmy areki. Z biegiem czasu ich zęby i dziąsła stają się czarne, ale też poważnie uszkodzone. Substancja ma jednak jeszcze jedną istotną dla Pań i Panów właściwość – korzystnie wpływa na popęd seksualny.

Zdjęcie Jak malują się kobiety w różnych częściach świata? Sprawdź jak bardzo się różnimy! #8

Ameryka Południowa

Wenezuela to stolica operacji plastycznych. Pełne usta, gładka skóra, płaskie brzuszki, pełne biodra i okrągła pupa – większość kobiet zawdzięcza to właśnie wizytom w gabinecie chirurga. Tu już małe dziewczynki chcą być miss, więc rodzice bez zbędnych dyskusji zabierają je do plastyka, by delikatnie poprawić ich wygląd. Operacje plastyczne są tu popularne tak samo, jak manicure u nas i rozmawia się o nich bez zażenowania.

Zdjęcie Jak malują się kobiety w różnych częściach świata? Sprawdź jak bardzo się różnimy! #9

Europa

W kulturze europejskiej malujemy oczy, by wyglądać bardziej atrakcyjnie i usta, które według nas symbolizują namiętność. To w połączeniu z podkładem i delikatnym bronzerem na policzkach stanowi u nas tradycyjny makijaż wyglądający świeżo i ujmujący lat. Do łask wracają także szerokie i gęste brwi, które po latach depilacji chcemy na nowo podkreślać.

Piękno nie jedno ma imię. Pamiętajmy o tym, kiedy następnym razem spojrzymy w lustro krytycznym okiem.

Patrycja