Te błędy zdrowotne popełniłaś w ciągu ostatniej godziny!

Te błędy zdrowotne popełniłaś w ciągu ostatniej godziny!

Błędy, za które płacimy zdrowiem, popełniamy cały czas nieświadomie i odruchowo. Jest duża szansa, że popełniłeś kilka z nich w ciągu ostatniej godziny…

Zdjęcie Te błędy zdrowotne popełniłaś w ciągu ostatniej godziny! #1

Bezruch

Osoby mające siedzącą pracę, potrafią siedzieć godzinami w bezruchu, wpatrując się w ekran komputera. Brak aktywności wpływa bardzo źle na nasz organizm. Zrób sobie co godzinę przerwę, wstań na chwile od biurka, przejdź się. Jeśli nie masz żadnego ruchu podczas dnia, nie korzystaj z wind, wchodź wszędzie schodami.

Spożywanie posiłków przy biurku

Ten nawyk dotyczy praktycznie wszystkich, od kiedy pojawiły się komputery. Wydaje Ci się, że jedząc obiad przy biurku w pracy, zaoszczędzisz sporo czasu? Robisz to kosztem zdrowia, narażasz się na zatrucie pokarmowe i wrzody żołądka. Daj sobie czas na trawienie i zjedz spokojnie w stołówce bądź kuchni. Często w ten sposób ochronisz też swój sprzęt przed zachlapaniem.

Pracujesz przy komputerze? Nie patrz w ekran cały czas

Nasze oczy bardzo się męczą podczas pracy przy komputerze, wiele z nas patrzy w monitor bez przerwy. Warto w pracy posiadać jakikolwiek zielony element wyposażenia, na który co jakiś czas powinniśmy spuścić wzrok. Oprócz tego rób sobie przerwy, zamknij oczy na kilkanaście sekund lub spójrz w okno. To tylko chwila, a potrafi przynieść ulgę zmęczonym oczom.

Bezmyślne dotykanie twarzy

Czy robiąc coś bądź leżąc przed tv, bezmyślnie dotykasz swojej twarzy? Nie rób tego! Roznosisz po niej zarazki i bakterie. Taki nawyk prowadzi do problemów skórnych, wyprysków, zaczerwienień i nadmiernego przetłuszczania się skóry. Dodatkowo, jeśli masz makijaż, to najprawdopodobniej go ścierasz. Zwróć na to uwagę i zacznij kontrolować ten odruch.

Zdjęcie Te błędy zdrowotne popełniłaś w ciągu ostatniej godziny! #2

Przytrzymujesz potrzebę oddania moczu?

Siedząc nad zadaniem w pracy, często ignorujemy potrzeby fizjologiczne. Mimo uczucia parcia na pęcherz nie przerywamy pracy. Zadbaj o siebie i nie odwlekaj wizyt w toalecie. Nie warto dla kilku minut narażać zdrowia. Wstrzymywanie moczu prowadzi do problemów z pęcherzem i układem moczowym.

Elżbieta

true

Polecane