Płyn do okien - poznaj jego genialne zastosowania!

Płyn do okien - poznaj jego genialne zastosowania!

Każda Pani domu używa przy sprzątaniu płynu do mycia okien. Jednak czy wiecie, jakie jeszcze może mieć on zastosowanie? Nie ma potrzeby posiadania specjalnych specyfików do każdej powierzchni, płyn do okien sprawdza się w wielu obszarach. Sprawdź i wypróbuj te pomysły.

Zdjęcie Płyn do okien - poznaj jego genialne zastosowania! #1

Odtłuszczacz

Płyn do okien najczęściej zawiera alkohol, a dzięki niemu świetnie sprawdzi się jako odtłuszczacz do powierzchni. Spryskaj brudne miejsce i rozetrzyj ściereczką. Możesz wykorzystać ten pomysł podczas malowania i remontów.

Płyn do mycia luster

Na lustrze widać każdą plamę i zaciek, wystarczy najdrobniejsze chlapnięcie wodą. Nie potrzeba jednak posiadać specjalnych specyfików do jego mycia, gdyż płyn do szyb świetnie się sprawdzi w tym zadaniu. Najszybszy i najskuteczniejszy sposób na umycie lustra? Spryskaj i przetrzyj delikatnie papierowym ręcznikiem. Zacieki znikną, a lustro pozostanie przejrzyste i błyszczące.

Odplamiacz

Gdy potrzebujesz odplamiacza, sprawdź skład swojego płynu do okien. Większość z dostępnych na rynku posiada w składzie amoniak, który skutecznie wywabia plamy z tkanin. Spryskaj zabrudzone miejsce i wypierz jak zawsze w pralce. Po plamie nie powinno być śladu.

Zdjęcie Płyn do okien - poznaj jego genialne zastosowania! #2

Do tablic magnetycznych

Tablice magnetyczne mają załączone łatwo ścieralne pisaki. Jednak gdy zostawimy napisy na dłużej, tusz zasycha i trudno się go pozbyć. Spryskaj tablicę płynem i przetrzyj ściereczką, wszystko łatwo i sprawnie zejdzie.

Odstraszasz owadów

Komary, osy, pszczoły, mrówki – płyn do mycia okien skutecznie może sobie z nimi poradzić. Jeśli masz problem z owadami, spryskaj miejsce płynem, silny zapach skutecznie je odstraszy, a sama substancja jest dla nich trująca. Świetnie się sprawdzi w samochodzie.

Zastosowanie w łazience

Płyn do okien to uniwersalny detergent, którego można z powodzeniem używać też do czyszczenia powierzchni w łazience. Umyjesz nim lustro, kabinę prysznicową i kafelki. W składzie zawiera on działający antybakteryjnie alkohol. Świetnie też poradzi sobie z tłustymi osadami z mydła bądź płynów pod prysznic. Poradzi sobie także z kamieniem i zaciekami.

Elżbieta

true

Polecane