Komary i muszki już Cię nie zaskoczą! Oto sekret kwaśnej wody!

Patrycja
Dom
13.06.2022 8:33
Komary i muszki już Cię nie zaskoczą! Oto sekret kwaśnej wody!

Wraz z nadejściem wiosny i lata do naszego domu nadchodzą także komary i muszki. Wszystko za sprawą otwartych okien, których przy tej pogodzie nie mamy ochoty zamykać. Nie chcemy ich także zakrywać siatkami i zasłonkami na owady. Okazuje się, że możemy pozbyć się i nieestetycznych moskitier i komarów.

Odwieczna walka z muchami

Moskitiery i siatki ochronne wydają się zabezpieczać nas przed niechcianymi gośćmi w dość skuteczny sposób, jednak nie każdy z nas uważa to rozwiązanie za estetyczne. Bowiem nawet najbardziej transparentna zasłona wciąż pozostaje niestety widzialna.

Na szczęście istnieje sposób na to, by bez obaw otworzyć okno na calusieńką noc, nawet jeśli w naszych oknach nie ma zamontowanych moskitier. Sprawdzi się tu stara, zapomniana lub zwyczajnie nieznana wielu osobom metoda.

Ten skuteczny sposób sprawi nie tylko, że komary nie będą chciały odwiedzić nas w domu, dzięki niej pozbędziemy się także pajęczaków, które już rozgościły się wokół okien i parapetów.

Zdjęcie Zabezpiecz swój dom przed komarami i muszkami bez użycia siatek - oto jak! #1

Niewidoczna moskitiera z octu! 

Ocet kosztuje grosze, a  wielu z nas ma już go w swoim domu. Wystarczy spryskać ramy okienne i balkonowe, a także parapety mieszaniną tej cieczy i wody w proporcji 1:1.

Dzięki temu komary i inne wodą będą omijały Twój dom. Dzięki zastosowaniu octowej mieszanki nasz dom czy też mieszkanie  będzie wolne do wszelkich owadów. Możemy zastosować ją również w innych miejscach, takich jak kratki wentylacyjne, progi drzwi czy futryny.

Zdjęcie Zabezpiecz swój dom przed komarami i muszkami bez użycia siatek - oto jak! #2

Kolejne zastosowania kwaśnej wody

Możemy także wykorzystać kwaśną wodę podczas wieczornych spotkań przy grillu, ognisku czy innych plenerowych wypadów. Ocet wlewamy do małych miseczek i ustawiamy wokół miejsca naszego spotkania. Jeśli nie przeszkadza nam ostry zapach mieszanki i nie jesteśmy alergikami, możemy się nawet wysmarować octem.

Możemy znaleźć wiele specyfików, które bardziej lub mniej skutecznie odstraszą komary. Jednak ocet to stosunkowo tani sposób, skuteczny i co najważniejsze prawie każdy znajdzie go w swojej kuchni. Cierpki zapach octu skutecznie odstraszy wszelkie owady. Dzięki niemu wyśpimy się bez bzyczenia nad uchem, a nasza skóra będzie wolna od ukąszeń.

Może znać czy ten sposób sprawdził się u Was! A może macie skuteczniejsze rozwiązania?

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną