Z każdym dniem staje się coraz sławniejszy – poznaj niezwykłą historię Bagela!

Emila
Newsy
20.06.2019 16:39
Z każdym dniem staje się coraz sławniejszy – poznaj niezwykłą historię Bagela!

Na Instagramie możemy znaleźć wiele profili, które prezentują ciekawe wydarzenia oraz historie związane ze zwierzętami. Wielu właścicieli zakłada konta specjalnie dla swoich pupili. Tym razem nie jest to jednak zwykły profil przedstawiający życie kota. Za zabawnymi zdjęciami kryje się wyjątkowa historia.

Poznaj jednego z najsłynniejszych kotów

Obecnie Bagel na swoim profilu na Instagramie jest obserwowany przez ponad 740 tysięcy użytkowników. Nie ma się co dziwić! Zwierzak wyróżnia się swoimi wyjątkowymi okularami oraz talentem do pozowania. Wizerunek kota nie został jednak stworzony na potrzeby sławy, a dla jego zdrowia. Już od najmłodszych lat Bagel jest zmuszony nosić okulary, aby chronić oczy.

Historia kota

Bagel znajdował się w schronisku w Los Angeles, kiedy pewnego dnia Karen McGill postanowiła przygarnąć zwierzaka do domu. Kiedy był jeszcze mały, właścicielka zauważyła, że oczka Bagela się nie rozwijają. Okazało się, że pupil cierpi na wrodzoną chorobę – agenezę powiek.

Przez to też kot jest pozbawiony powiek, a więc nie jest w stanie mrugać ani wytwarzać łez, które służą do oczyszczania oczu z zanieczyszczeń. Dlatego też za każdym razem, kiedy właścicielka wybiera się ze swoim pupilem na spacer, zwierzak musi mieć założone okulary, które mają dodatkowy pasek, aby stabilnie utrzymywały się na główce.

Okulary zostały specjalnie zaprojektowane przez przyjaciela właścicielki. Mają one na celu ochronę rogówki przed słońcem, zanieczyszczeniami oraz wszelkimi zadrapaniami i uszkodzeniami. Ozdabiane okulary dodają pupilowi jeszcze większego stylu, a obecnie Bagel posiada aż 600 par, które nadają się na każdą okazję!

Instagram

Na profilu właścicielka nie tylko dodaje przeróżne i zabawne zdjęcia, ale wraz z tym dołącza wyjątkowe cytaty nawiązujące do odmienności, życia oraz pasji. W ten sposób chce pokazać, że wszystko jest piękne, nawet jeśli wyróżnia się z tłumu i jest odmienne w oczach większości. Przy każdym poście możemy zobaczyć różne przekazy, ale jedno zdanie nigdy się nie zmienia:

„Nie ma nic złego w tym, aby wyglądać i być innym.”

Sam profil jest również używany, aby zachęcić innych do adopcji i dbania o zwierzęta, które są w potrzebie.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną