Dlaczego w USA zakazano Kinder Niespodzianki? Powinniśmy wziąć z nich przykład?

Agnieszka

Lifestyle

May 30, 2019, 10:17 a.m.

Dlaczego w USA zakazano Kinder Niespodzianki? Powinniśmy wziąć z nich przykład?

Kinder Niespodzianka to jeden z najbardziej lubianych przez dzieci smakołyków. Prawie każdy dorosły i każde dziecko zna te słodycze. Nic w tym dziwnego. Firma produkująca słodycze Kinder inwestuje ogromną ilość pieniędzy w reklamę. W USA jednak Kinder Niespodzianki są zakazane. Dlaczego?

Zdjęcie Dlaczego w USA zakazano Kinder Niespodzianki? Powinniśmy wziąć z nich przykład? #1

Kinder Niespodzianka to czekoladowa przekąska w kształcie jajka. W środku znajduje się plastikowe mniejsze jajko, w którym to znajdziemy zabawkę niespodziankę. Zazwyczaj są to figurki z popularnych bajek, lub rozłożone na części inne zabawki.

Właśnie to sprawia, że w USA Kinder Niespodzianka jest zakazana. Istnieje tam bowiem zakaz sprzedawania produktów spożywczych jadalnych, które zawierają w sobie niejadalne przedmioty. Kinder Niespodzianka więc w stu procentach wpisuje się w ten zakaz. Sama zabawka wewnątrz jajka jest też na tyle mała, że nieświadome dziecko bez problemu może być w stanie ją połknąć.INNE DZIWNE ZAKAZY W USA

Niepasteryzowane mleko

W dwudziestu stanach USA istnieje zakaz sprzedaży niepasteryzowanego krowiego mleka. Pasteryzacja ma bowiem spowodować usunięcie bakterii. Niepasteryzowane mleko uważane jest więc za potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

Zdjęcie Dlaczego w USA zakazano Kinder Niespodzianki? Powinniśmy wziąć z nich przykład? #2

Nigella Lawson

Nigella, jedna z najpopularniejszych brytyjskich kucharek miała zakaz wjazdu do USA. Wszystko przez to, że pewnego razu przyznała, że dwukrotnie zażywała kokainę.

Płetwa rekina

W niektórych stanach wprowadzono zakaz posiadania i sprzedaży płetwy rekina. Dlaczego? Otóż bardzo często płetwy wycina się żyjącym rekinom, które następnie wrzuca się z powrotem do wody. Tam i tak giną.

Konina

Konina charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu i wysoką zawartością białka. Jednak w niektórych stanach w USA zakazano produkowania koniny oraz zabijania koni na mięso.