Awantura o tort w przedszkolu! Niektórzy rodzice już powariowali!

Martyna
Styl życia
28.03.2023 17:45
Awantura o tort w przedszkolu! Niektórzy rodzice już powariowali!

Pani Żaneta jest matką Stasia, któremu zorganizowała urodziny w przedszkolu. Przyjęcie było cudowne, a dzieci szczęśliwe. Jednak następnego dnia dyrekcja zadzwoniła do Pani Żanety i poinformowała, że są to ostatnie organizowane urodziny w przedszkolu. Wszystko przez przyniesiony tort. Przedstawiamy szczegóły. 

Tort w przedszkolu 

W wielu miejscach przyjęła się tradycja organizowania przyjęć urodzinowych w przedszkolach. Jest to atrakcja zarówno dla jubilata jak i dla pozostałych dzieci. W jednym z warszawskich przedszkoli mama 6 – letniego Stasia postanowiła po uzgodnieniu szczegółów z opiekunkami przynieść tort oraz soczki w kartonikach.

Urodziny chłopca były fantastyczne, dzieci bawiły się oraz jadły smakołyki, jednak następnego dnia dyrekcja zadzwoniła do mamy Stasia z prośbą o przyjście na rozmowę. 

Dyrekcja przedszkola opowiedziała pani Żanecie o telefonie od jednego z rodziców dziecka, które było na przyjęciu Stasia. Rodzice byli oburzeni, że ich syn zjadł kawałek tortu w przedszkolu. Należy podkreślić, że chłopiec nie miał żadnej alergii i powikłań zdrowotnych. Interwencja jego rodziców wynikała z ich przekonania, że dziecko nie powinno jeść słodyczy w przedszkolu. 

Zakaz organizowania przyjęć 

Rodzice chłopca, którzy zadzwonili do dyrekcji i zakazali dawania swojemu dziecku tortu podkreślają, że wynika to z faktu, iż zwracają szczególną uwagę na dietę syna. Nie wyobrażają sobie zrobić wyjątku nawet w dzień urodzin. 

Od tego czasu dyrekcja przedszkola zdecydowała się na wprowadzenie zakazu organizowania przyjęć urodzinowych dla dzieci. Część rodziców jest zdumiona tą decyzją, ponieważ nie potrafią zrozumieć, dlaczego komuś przeszkadza zabawa ich pociech oraz fakt, że raz na jakiś czas zjedzą one tort lub inne smakołyki. 

Co więcej z badań wynika, że: 

“Zgodnie z zaleceniami specjalistów do spraw zdrowego żywienia, dziecko może zjadać do 20 g sacharozy dziennie. Odpowiada to czterem kostkom czekolady, 4–5 landrynkom owocowym lub 2–3 łyżkom cukru. Taka dawka jest dla zdrowia dziecka całkowicie bezpieczna” - wyleczto.pl 

Czy uważacie, że zakaz organizowania przyjęć w przedszkolu jest słuszny? 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną