ODWOŁANE MATURY w polskich szkołach! Trwa interwencja służb specjalnych [AKTUALIZACJA]

Agnieszka

Lifestyle

06.05.2019 10:07

ODWOŁANE MATURY w polskich szkołach! Trwa interwencja służb specjalnych [AKTUALIZACJA]

Dziś o 9:00 w każdej szkole powinna odbyć się pierwsza tegoroczna matura. Do egzaminów nie doszło jednak w kilku szkołach na Mazowszu. Wszystko przez trwającą interwencję służb, które muszą dokładnie przeszukać placówki w celu zweryfikowania alarmów bombowych.

Zdjęcie ODWOŁANE MATURY w polskich szkołach! Trwa interwencja służb specjalnych [AKTUALIZACJA] #1


Alarm bombowy w szkołach na Mazowszu

Dziś rano ogłoszone zostały alarmy bombowe w szkołach na Mazowszu. Informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych otrzymały dyrekcje szkół. Alarmy pojawiły się w Nowym Dworze Mazowieckim, Płońsku i Mławie. Zagrożenie było na tyle realne, że matura o 9:00 nie odbyła się, a służby zmuszone są przeszukać budynki. Jak na razie trwa ewakuacja uczniów i nauczycieli.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat innego terminu matur. Być może odbędą się one jeszcze dzisiaj w wymienionych szkołach. Ministerstwo Edukacji z pewnością zrobi wszystko, aby uczniowie spokojnie podeszli do wyczekiwanego egzaminu, wokół którego i tak od dawna jest już spore zamieszanie.

Przypomnijmy, że ostatnio egzaminy maturalne stały pod znakiem zapytania. Wszystko przez strajk nauczycieli. Uczniowie i ich rodzice do ostatniej chwili nie wiedzieli, czy strajk wpłynie na odbycie się egzaminów. Rząd wraz ze strajkującymi nauczycielami chwilowo doszli jednak do porozumienia i strajk został zawieszony do września. Nie wiadomo więc, czy po nadchodzących wakacjach dzieci pójdą do szkół.

ALARM BOMBOWY W STRZELCACH OPOLSKICH

"Szkoła w Strzelcach Opolskich dostała informację na maila, że w budynku podłożona jest bomba. Dyrekcja zdecydowała o ewakuacji wszystkich osób" - podaje nto.pl. Doszło do tego ok. 7:30.

"Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, bo o tej porze w budynku nie było jeszcze maturzystów" - mówi dla nto.pl Halina Kajstura, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W tym przypadku matury odbyły się jednak punktualnie - o 9:00.

Lista szkół:

Informacje o rzekomym podłożeniu bomb w szkołach napływają z wielu miejsc w kraju m.in. z Żnina, Mławy, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kolbuszowej, Tarnowa, Krakowa, Rybnika, Piotrkowa Trybunalskiego, Płońska, Nowego Sącza, Nowego Dworu Mazowieckiego, Nysy.