Lifestyle

“USUNĄĆ ICH” - Cejrowski ostro o strajku nauczycieli

Agnieszka

April 11, 2019, 6:50 a.m.

“USUNĄĆ ICH” - Cejrowski ostro o strajku nauczycieli

Strajk nauczycieli wzbudza coraz większe emocje po obu stronach konfliktu. Wrze nie tylko internet. Coraz częściej na ten temat, w ostry sposób, wypowiadają się osoby publiczne. Wsparcie dla strajku okazują dziennikarze niektórych stacji telewizyjnych, gwiazdy i celebryci. Nie brakuje jednak negatywnych opinii

Zdjęcie “USUNĄĆ ICH” - Cejrowski ostro o strajku nauczycieli #1
Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Cejrowski#/media/File:CejrowskiinLublin1.JPGWojciech Cejrowski o ZNP

Wojciech Cejrowski znany jest ze swoich mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi. Kiedy coś dzieje się w Polsce, od razu możemy spodziewać się jego opinii na ten temat. Tym razem wziął więc na tapetę strajk nauczycieli.

Cejrowski został zaproszony do audycji Studio Dziki Zachód w radiu Wnet. Tam stwierdził, że ma już gotowe rozwiązanie. Jego zdaniem Związek Nauczycielstwa Polskiego powinien zostać rozwiązany. Wspomina też o tym, że jest to organizacja komunistyczna, która kiedyś osiągnęła w Polsce pozycję, a teraz stara się ją utrzymać.

Do Związku Nauczycielstwa Polskiego należy 300 tysięcy osób. Według Cejrowskiego należy ich usunąć.

“Wystarczyłoby zmienić przepisy, co może zrobić minister, dotyczące uprawnień nauczycielskich i wtedy część nauczycieli wylatuje z bomby, bo nie spełnia warunków. I powinni być to tacy, którzy są w ZNP. To jest komunistyczna organizacja. Kuźnia komunistycznych trepów. A ci co są w "Solidarności" nie wylatują z pracy. Mamy oczyszczony teren, osłabione ZNP, komunistyczny związek, który w ogóle nie powinien istnieć.

Trzeba 300 tys. ludzi usunąć, zostawić 10 procent .”- powiedział Cejrowski w wywiadzie.

Co sądzicie o wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego? Zgadzacie się z oskarżeniami kierowanymi w stronę Związku Nauczycielstwa Polskiego?