25 listopada - imieniny Katarzyny - pochodzenie i znaczenie imienia

25 listopada - imieniny Katarzyny - pochodzenie i znaczenie imienia

Pochodzenie imienia Katarzyna

Katarzyna to imię pochodzenia greckiego oznaczające kobietę czystą, bez skazy.

Osobowość

Katarzyna jest osobą dość impulsywną i często traci zimną krew. Jest jednak bardzo inteligentna, o czym lubi przypominać wszystkim wokół. Z tymi wadami jednak da się żyć. Kasia jest bowiem bardzo uczciwa, szczera i lojalna.

Zdjęcie 25 listopada - imieniny Katarzyny - pochodzenie i znaczenie imienia #1

Związek

Inteligencja, duma i wzniosłość, jaką posiada Katarzyna raczej odstraszają potencjalnych partnerów. Kiedy jednak już kogoś do siebie dopuści, obdarzy go dużym uczuciem. Kasia jest dobrym materiałem na żonę, ale trzeba zasłużyć na jej oddanie i miłość. Starannie dobiera sobie partnerów i jeśli jesteś jednym z nich to wiedz, że musisz być naprawdę wyjątkowy.

Zdjęcie 25 listopada - imieniny Katarzyny - pochodzenie i znaczenie imienia #2

Życie towarzyskie

Katarzyna ma niewielkie grono starannie dobranych przyjaciół. Ma bowiem duży problem z nawiązywaniem kontaktów i zaufaniem. Cieszy się jednak szacunkiem i ogólnie lubiana jest przez otoczenie. Czasami jednak, kiedy Kaśka ma gorszy humor, potrafi dać popalić swoim znajomym. Uważa się wtedy za pępek świata i sprawia wrażenie, jakby miała do wszystkich pretensje. Jej znajomi jednak doskonale sobie zdają sprawę z tego, że jej złość nie jest skierowana w ich kierunku. Kasia po prostu nie potrafi ukrywać swoich emocji i każdy doskonale wie, że coś poszło nie po jej myśli.

Praca

Katarzyna jest inteligenta i pracowita. Te dwie cechy sprawiają, że jej życie zawodowe układa się raczej pomyślnie. Dzięki swojej błyskotliwości osiągnie wysokie stanowisko zawodowe. Jednak jest jednak rzecz, która może jej w tym przeszkodzić – niechęć do podporządkowywania się innym. Przełożony Katarzyny nie będzie miał łatwego zadania, aby trochę ją okiełznać.

Agnieszka

Polecane