Owsiak porównany w krzyżówce „Gazety Polskiej” do pasożyta!

Owsiak porównany w krzyżówce „Gazety Polskiej” do pasożyta!

W krzyżówce „Gazety Polskiej” umieszczono ostatnio krzyżówkę, w której jasno porównano Jurka Owsiaka do pasożyta. Ten górnolotny żarty umieszczono w numerze z 16 stycznia, czyli dwa dni po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. "Pasożyt ludzki, co po dodaniu jednej samogłoski staje się nudziarzem w czerwonych okularach".

Zdjęcie Owsiak porównany w krzyżówce „Gazety Polskiej” do pasożyta! #1
Źródło:https://twitter.com/emichalik/status/1087648856484003840?s=21&fbclid=IwAR3jdrZ4wtGdXwJoLu0yodsIminvVKqTJFRgpc3Yu48ejPOuFnaykyA2QMo

Redaktor Naczelny pisma, Tomasz Sakiewicz, twierdzi jednak, że nie widzi w tym nic niestosownego.

Z redaktorem nie zgadza się jednak wiele osób, w tym dziennikarze, którzy zwrócili uwagę na tę sytuację udostępniając krzyżówkę między innymi na Twitterze.

"A gdybyście zastanawiali się nad tym jak, bardzo może być w mediach sympatycznie, to zabawcie się z panem #PiotrLisiewicz w radosną krzyżówkę w #GazetaPolska" - napisał recenzent telewizyjny Wojciech Krzyżaniak.

Piotr Lisiewicz wymieniony w poście jest autorem krzyżówki.

Tomasz Sakiewicz twierdzi jednak, że cenzurowanie satyry jest najgłupszą formą cenzury i zawsze się źle kończy. A wy co o tym sądzicie? Czy ten żart jest niestosowny? A może Sakiewicz ma rację i nie powinniśmy cenzurować poczucia humoru?

Agnieszka