8 ciekawostek o zimie, które cię zaskoczą!

8 ciekawostek o zimie, które cię zaskoczą!

Zima – jedni ją kochają, inni nie mogą doczekać się jej końca. Jednak bez względu na to, do której grupy należysz – warto poznać kilka ciekawych faktów na temat tej pory roku!

Fakt 1:

W grudniu dzień zazwyczaj jest pochmurny, a promienie słoneczne widzimy rzadko. Jednak to właśnie w tym miesiącu nasza planeta znajduje się najbliżej słońca.

Zdjęcie 8 ciekawostek o zimie, które cię zaskoczą! #1

Fakt 2:

Największy płatek śniegu spadł w 1887 roku w Montanie. Miał aż 38 centymetrów szerokości i 20 centymetrów grubości. Rzecz jasna, płatek doczekał się miejsca w księdze rekordów Guinnessa.

Fakt 3:

Mężczyznom bardziej podoba się kobiece ciało zimą, kiedy jest dużo bardziej zakryte. Pod uwagę brano głównie piersi. Być może ma to związek z tym, że kiedy ciało jest zakryte, zaczyna działać wyobraźnia.

Zdjęcie 8 ciekawostek o zimie, które cię zaskoczą! #2

Fakt 4:

W okresie między Bożym Narodzeniem, a walentynkami rozstaje się najwięcej par. Podobno ma to związek ze stresem związanym z przygotowaniami do świąt i sylwestra oraz z faktem, że w okresie zimowym jest mało słońca, co nie sprzyja miłości.

Fakt 5:

Chińska śliwa, nazywana w Polsce jako „morela japońska” to jedna ze znikomej liczby roślin kwitnących zimą. W styczniu pojawiają się piękne kwiaty, które symbolizują nadzieję. Roślina występuje w Chinach, Japonii i Tajwanie.

Fakt 6:

W całej historii zimowych igrzysk olimpijskich żadne państwo leżące na półkuli południowej nie zorganizowało tego wydarzenia. Powód jest oczywisty – warunków klimatycznych nie przeskoczysz.

Zdjęcie 8 ciekawostek o zimie, które cię zaskoczą! #3

Fakt 7:

Rekord w ilości aniołków na śniegu został ustanowiony w 2004 w Ontario. Dzieci w kilkunastu szkół zebrały się w jednym miejscu i w tym samym momencie zaczęły robić aniołki na śniegu. Tym samym ustanowili rekord 15 851 śnieżnych aniołków.

Fakt 8:

W 2010 roku miała miejsce najniższa do tej pory temperatura na Antarktydzie: -93,20 stopni C. Naukowcy twierdzą jednak, że w niedługim czasie rekord ten może zostać pobity.

Agnieszka

true

Polecane