Lifestyle

5 gier towarzyskich na sylwestrową imprezę . Sylwester w domu!

Ewelina

Dec. 28, 2018, 11:45 a.m.

5 gier towarzyskich na sylwestrową imprezę . Sylwester w domu!

Już niedługo sylwestrowa noc! Dla tych, którzy zaplanowali, że ten wieczór spędzą w domu gronie najbliższych przyjaciół przygotowaliśmy 5 gier towarzyskich. Są to zabawy do których nie potrzebujecie żadnych specjalnych kart lub gier planszowych wystarczy tylko dobrze zapoznać się z jej zasadami i można zaczynać zabawę!

Kim jestem?

Gra, która sprawdzi się w każdych warunkach, zarówno w mieszkaniu jak i na wspólnym wypadzie w góry. Do przeprowadzenia gry będzie potrzebny długopis oraz karteczki samoprzylepne.

Zasady: Każdy z uczestników gry na karteczce zapisuje imię i nazwisko postaci historycznej, znanej gwiazdy filmowej, postaci z bajki lub książki (najlepiej wybrać jedną z tych kategorii). Gdy już mamy przygotowaną karteczkę z nazwiskiem, naklejamy ją na czoło osoby siedzącej obok nas. Zadaniem tej osoby jest odgadnięcie “kim jest” poprzez zadawanie pytań. Są to pytania w stylu: Czy jestem mężczyzną? Czy mam długie blond włosy? Pozostali gracze mogą udzielać jedynie odpowiedzi w postaci słów “tak” lub “nie”.

Zdjęcie 5 gier towarzyskich na sylwestrową imprezę . Sylwester w domu! #1

Najprostsze, ale skuteczne

Gra, która jest bardzo prosta w przeprowadzeniu, a jej zasady przybliżymy w mniej niż minutę.

Zasady: Wszyscy nasi goście powinni usiąść w kole, sprawdzi się również ustawienie w momencie, gdy wszyscy siedzą przy stole. Pierwsza osoba, która rozpoczyna grę wykonuje jakiś gest np: wystawia język bądź klaska. Zadaniem każdej kolejnej osoby, jest powtórzenie gestów wcześniejszych osób oraz dodanie swojego gestu. Przegrywa ten, kto się pierwszy pomyli. Im śmieszniejsze lub bardziej wymyślne gesty, tym gra wyda Wam się zabawniejsza.Taboo

Taboo zna chyba większość z Nas. Jeśli nie mamy w domu karteczek do taboo możemy je przygotować wcześniej sami bądź ściągnąć specjalną (bezpłatną) aplikację na telefon.

Zasady: Taboo jest rodzajem słownych kalamburów. Zadaniem zawodnika jest przybliżenie pozostałym uczestnikom hasła, które znajduje się na jego karteczce jednak nie może on użyć zakazanych słów, które są wymienione pod głównym hasłem. Przykład: hasło, które należy opisać/przedstawić to pies, a my opisująć go nie możemy użyć słów: szczekać, buda, kość, pilnować. Im bardziej wymyślne hasło, tym większą frajdę będą mieli pozostali gracze próbująć je odgadnąć.

Zdjęcie 5 gier towarzyskich na sylwestrową imprezę . Sylwester w domu! #2

Wróżenie z książek

Gra, która najlepiej sprawdzi się w domu, gdy nasi goście siedzą w salonie obok półki z książkami.

Zasady: Należy wybrać dowolną książkę a następnie “wróżyć”. W praktyce wygląda to tak, że każda osoba kolejno zadaje pytanie, następnie podaje numer strony oraz numer konkretnej linijki w tekście. Następnie otwieramy książkę na wskazanej stronie i czytamy głośno konkretny tekst. Przeczytany tekst jest odpowiedzią na nasze pytanie, które wszystkie osoby muszą interpretować najlepiej w sposób humorystyczny.

Gra dla par lub małżeństw

Ta gra sprawdzi waszą spostrzegawczość. Pozornie jest to prosta gra, jednak wiele par się na tym wykłada.

Zasady: Para wychodzi na środek i obraca się do siebie plecami, w taki sposób, aby nie mogli się widzieć wzajemnie. Następnie pozostali gracze zadają im pytania typu: Jaki kolor skarpetek ma dzisiaj na sobie Twój mąż? Czy Twoja dziewczyna ma na sobie zegarek? Czy Twoja dziewczyna założyła dzisiaj kolczyki? Wygrywa para, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi.

Zdjęcie 5 gier towarzyskich na sylwestrową imprezę . Sylwester w domu! #3