Świetny trik na brak kaca po sylwestrze!

Magdalena

Newsy

28.12.2018 16:09

Świetny trik na brak kaca po sylwestrze!

Jeszcze tylko kilka dni i powitamy Nowy Rok. By w pierwszy dzień nowego 2019 roku czuć się dobrze, co po alkoholowej zabawie sylwestrowej może być trudne, należy zastosować się do poniższych porad. Zobacz sama, co powinnaś zrobić, by nie mieć kaca!

Zdjęcie Świetny trik na brak kaca po sylwestrze! #1

Zapobieganie kaca

Jednym z najważniejszych kroków jest dobrze zjeść przed rozpoczęciem picia alkoholu. Posiłek powinien być bogaty w białko i tłuszcze, wtedy alkohol słabiej się wchłonie. Warto również zażyć suplementy diety z witaminami z grupy B i C. Bardzo istotne jest picie dużej ilości wody, zarówno przed jak i w trakcie i po imprezie. Pamiętajmy, że kolorowe alkohole zawierają najwięcej metanolu, który głównie odpowiedzialny jest za kaca.

Leczenie kaca

Wspomniane już picie dużej ilości wody to podstawa podczas leczenia kaca. Przyspiesza ona metabolizm i usuwa toksyny z organizmu. Silny ból głowy po alkoholowej imprezie to skutek odwodnienia organizmu, zatem musi ona być uzupełniania. Warto do wody dodać cytrynę, która dostarczy nam wypłukana witaminę C.

Alkohol wypłukuje z organizmu również potas, zatem jako lekarstwo na kaca sprawdzi się sok pomidorowy, natomiast soki warzywne uzupełnią witaminy i minerały.

Zdjęcie Świetny trik na brak kaca po sylwestrze! #2

Taki sok możesz przygotować sama używając do tego blendera lub sokowirówki:

Składniki:

  • 2 szt. marchwi
  • ¼ szt. ogórka
  • kilka liści kapusty
  • ¼ szt. selera

Według naukowców idealnym napojem na kaca jest sprite, który przyśpiesza proces rozkładu alkoholu w wątrobie przez enzym dehydrogenezę alkoholową.

Zdjęcie Świetny trik na brak kaca po sylwestrze! #3

Natomiast najlepszym posiłkiem na kaca jest bogata w tłuszcze i białko jajecznica.

Chociaż ostatnio popularnym stwierdzeniem jest „lecz się tym, czym się strułeś” i wiele osób decyduje się leczyć tzw. klinem, to radzimy jednak tego nie robić. Ulga będzie jedynie tymczasowa, a kac później jeszcze większy.