Siostry Godlewskie staną przed sądem za paskudną wersję hymnu! Zawiadomienie już w prokuraturze

Agnieszka
Newsy
15.11.2018 10:17
Siostry Godlewskie staną przed sądem za paskudną wersję hymnu! Zawiadomienie już w prokuraturze

Siostry Godlewskie znane są z kiczu i sztucznego wywoływania skandali. Łapią się wszystkiego: kolęd, meczów piłkarskich, a nawet Święta Niepodległości. Z tej ostatniej okazji postanowiły nagrać własną wersję hymnu Polski. Nawet nie pamiętały słów…

Zdjęcie Siostry Godlewskie staną przed sądem za paskudną wersję hymnu! Zawiadomienie już w prokuraturze #1
Źródło: https://www.instagram.com/p/BqJyPOkhkxJ/

10 listopada na ich kanale pojawiło się nagranie, na którym Godlewskie śpiewają hymn Polski. „Panie Prezydencie, na Pana prośbę śpiewamy hymn na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Kobiety śpiewały hymn bez podkładu. Myliły słowa hymnu. A jakby tego było mało, Esmeralda wybuchła śmiechem, kiedy nie trafiła w dźwięk.

Reakcja

Hymn wywołał niesmak u szerokiego grona odbiorców. Jedną z osób, która publicznie wypowiedziała się na ten temat była Agnieszka Hyży:

"Są sytuacje, wydarzenia, symbole, okazje, które nie podlegają dyskusji, nie wymagają tłumaczenia i już na pewno nie mogą stanowić tła do... właśnie, do czego? To miało być zabawne? Nie dziś, nie teraz i generalnie NIGDY!" – grzmiała we wpisie na Instagramie, w którym również zachęcała do bojkotowania sióstr Godlewskich. "Mam nadzieję, że są w tym kraju ludzie, którzy widzą ten poziom żenady i potrafią powiedzieć... nie kupuje, nie toleruje, trzeba coś takiego tępić!"

Zgłoszenie do prokuratury

Zdjęcie Siostry Godlewskie staną przed sądem za paskudną wersję hymnu! Zawiadomienie już w prokuraturze #2

Głos w sprawie zabrał również dziennikarz TVN Turbo – Rafał Collins. Zapowiedział, że jego prawnicy przyglądają się sprawie. Następnie, na swoim fanpage’u oświadczył (LINK DO VIDEO), że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa trafiło już do prokuratury w Legnicy i jest aktywne.

Godlewskie mają jeszcze szansę

Rafał Collins daje siostrom jednak wybór. Wycofa pozew pod warunkiem, że Godlewskie usuną nagranie z sieci, a wszystkie zdobyte zyski z tytułu tego nagrania przekażą na Fundację Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną