Nowa, przydatna funkcja na Facebooku. Warto z niej korzystać

Agnieszka

Newsy

14.11.2018 11:30

Nowa, przydatna funkcja na Facebooku. Warto z niej korzystać

Facebook regularnie modyfikuje i dodaje nowe funkcje do swojego serwisu. Czasami starają się za bardzo, co wręcz utrudnia korzystanie z ich strony. Często jednak nowe funkcje okazują się bardzo przydatne.

Tak też jest w tym przypadku. W dobie fake newsów, kiedy liczy się tylko klikalność, bardzo często możemy trafić na nieprawdziwe informacje. Ich zadaniem jest tylko wywołanie skandalu, lub zaplanowane wprowadzenie czytelników w błąd. Facebook wymyślił sposób, aby sobie z tym poradzić. Wymaga to jednak również minimalnego zaangażowania użytkowników serwisu.

„Informacje o tej witrynie”

Jeśli widzisz na swojej tablicy artykuł i chcesz wiedzieć, czy źródło tej informacji jest rzetelne, kliknij w „i” znajdujące się pod podpisem „Informacje o tej witrynie”. Czasami pojawia się tylko znacznik „i”. Jest to jednak ta sama funkcja.

Zdjęcie Nowa, przydatna funkcja na Facebooku. Warto z niej korzystać #1

Po kliknięciu w znacznik otworzy nam się nowe okno. Będą znajdować się tam informacje o czasie powstania witryny, o pierwszym udostępnieniu artykułu oraz ogólna charakterystyka portalu. Taka opcja powstała przede wszystkim ze względu na to, że coraz trudniej odróżniać rzetelne źródła informacji od tych mniej rzetelnych. Ważnym aspektem jest również fakt, że reputacja Facebooka, jako platformy do wymieniania się np. newsami drastycznie spadła.

Nie małe znaczenie ma również wszechobecne udostępnianie zawirusowanych linków, które prowadzą do podejrzanych stron internetowych oraz spamu.Zdjęcie Nowa, przydatna funkcja na Facebooku. Warto z niej korzystać #2

Zdjęcie Nowa, przydatna funkcja na Facebooku. Warto z niej korzystać #3