Od 27 lat je tylko owoce. Co na to dietetycy?


                    Od 27 lat je tylko owoce. Co na to dietetycy?
13Lis

Czy da się jeść tylko owoce? 52-letnia kobieta z Australii twierdzi, że nie tylko się da, ale nawet trzeba. Anne Osborne od 27 lat, jak twierdzi, je tylko owoce. Żadnych warzyw, mięsa, czy produktów mącznych. Owocami karmi również swoje dzieci.

Zdjęcie Od 27 lat je tylko owoce. Co na to dietetycy? #1
Źródło: https://www.instagram.com/p/BkI8mZeDyf2/


Anne twierdzi, że czuje się wspaniale. Ma pełno energii do życia, jest zdrowa i ma dobre samopoczucie. Jak w praktyce wygląda jej dieta? Aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na kalorie, Anne je:

Śniadanie – mango lub pół melona (200 kcal)

Drugie śniadanie – 4 banany (400 kcal)

Obiad - awokado (400 kcal)

Kolacja – 2 mango (300 kcal)

Oprócz owoców Anne sięga czasami również po nasiona i orzechy. Te z kolei stanowią deser. Kiedy Anne wybiera się do restauracji ze znajomymi, przynosi tam własne posiłki, składające się rzecz jasna z owoców.

Zdjęcie Od 27 lat je tylko owoce. Co na to dietetycy? #2

Dieta Anne kosztuje ok. 200 dolarów tygodniowo. Pieniądze te przeznacza tylko na owoce, warzywa owocopodobne i orzechy. Kobieta jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że taka dieta nie jest najzdrowszym wyborem. Sama przekonana jest o tym, że jej organizm jest niezwykle zdrowy. W końcu od 27 lat nic złego nie działo się z jej zdrowiem.

Jakie mogą być konsekwencje tej diety?

Na diecie owocowej da się zrealizować dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Dostarczają one również dużo płynów, witamin i minerałów. Są jednak pewne wady. Osoba będąca na takiej diecie długo, po jakimś czasie może dorobić się niedoborów białka, tłuszczów, żelaza, wapnia, witaminy D, witamin z grupy B oraz jodu. Wszystkie te składniki znajdują się bowiem w produktach, których frutarianie nie spożywają – produktach pełnoziarnistych, rybach, olejach i mięsie.

Dietetycy zgodnie twierdzą, że ten rodzaj diety jest ekstremalny, zarazem dodając,że istnieje wiele bezpiecznych diet, których skuteczność została potwierdzona.

Ten rodzaj diety ma jednak więcej fanów. Słynny hollywoodzki aktor, Ashton Kutcher był również na diecie składającej się wyłącznie z owoców. Nie skończyło się to dla niego zbyt dobrze, ponieważ po miesiącu tej diety wylądował w szpitalu.

Zdecydowanie nie rekomendujemy takiej diety! Najzdrowsza dieta to dieta zbilansowana, która dostarcza organizmowi wszystkie niezbędne wartości i minerały.

Poniżej podsyłamy wywiad z Annie:

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja