Rośnie przewaga Dudy. Kolejne głosy zliczone!

Rośnie przewaga Dudy. Kolejne głosy zliczone!

Wczoraj (28.06.2020) odbyły się wybory na urząd prezydenta Polski. Polacy wybierali zwycięzcę spośród 11 kandydatów. Jednak od początku wiadomo było, że w ścisłej czołówce znajdą się Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Krzysztof Bosak, Władysław Kosiniak-Kamysz i Rafał Trzaskowski. Po podaniu szczątkowych wyników głosowania, z godziny na godzinę rośnie jednak poparcie dla Andrzeja Dudy.

Zdjęcie Rośnie przewaga Dudy. Kolejne głosy zliczone! #1

Swoje komitety zarejestrowali

- Robert Biedroń,

- Krzysztof Bosak,

- Andrzej Duda,

- Szymon Hołownia,

- Marek Jakubiak,

- Władysław Kosiniak-Kamysz,

- Mirosław Piotrowski,

- Paweł Tanajno,

- Rafał Trzaskowski,

- Waldemar Witkowski,

- Stanisław Żółtek.

Wczoraj po godzinie 21:00 podano do informacji publicznej pierwsze sondażowe wyniki. Nie są one oficjalnym wynikiem wyborów, a jedynie spekulacjami. Wtedy Andrzej Duda cieszył się już przypuszczalnym poparcie 42% Polaków.

Obecnie zliczone zostały już głosy z 99,78% wszystkich okręgów wyborczych. Przewaga Andrzeja Dudy wzrosła do 43,67%. Dla porównania, Rafał Trzaskowski zdobył 30,34% głosów Polaków. Wciąż więc jest szansa na drugą turę wyborów, która powinna odbyć się za dwa tygodnie. Trzecie miejsce na podium należy do Szymona Hołowni. Jego wynik to 13,85% głosów.

Rekordowa frekwencja

Zdjęcie Rośnie przewaga Dudy. Kolejne głosy zliczone! #2

Warto wiedzieć, że w tym roku swój obowiązek wyborczy spełniła rekordowa ilość Polaków. Najwięcej osób zagłosowało w woj. kujawsko-pomorskim, najmniej - w woj. pomorskim. Wyższa frekwencja była na wsiach niż w miastach. Frekwencja wyborcza w tym roku wyniosła 64,4%. To znacznie więcej niż w latach ubiegłych.

Obecnie czekamy na podanie wyników z ok. 63 okręgów. Nie zliczono jeszcze również głosów z zagranicy.

Agnieszka

Polecane