Wykorzystaj kasztany i pozbądź się pająków z domu

Piotr
Newsy
28.09.2018 18:10
Wykorzystaj kasztany i pozbądź się pająków z domu

Jeżeli na Twoim balkonie czy tarasie zawsze przesiadywały pająki to z pewnością zauważyłaś, że ostatnio zaczęły pojawiać się wewnątrz pomieszczeń. To wszystko za sprawą ochłodzenia, które zmusiło pająki do znalezienia cieplejszego miejsca. Większość z nas nie toleruje ich obecności na balkonie czy tarasie, a co dopiero w naszym domu. Dlatego dzisiaj chcemy Wam zaprezentować ciekawe sposoby na pozbycie się tych nieproszonych gości. Do jednego z tych sposobów wykorzystamy kasztany!

Zdjęcie Wykorzystaj kasztany i pozbądź się pająków z domu #1

KASZTANY ODSTRASZĄ PAJĄKI

Tak naprawdę to potrzebujesz tylko jednej rzeczy – kasztanów. Zbierz ich kilka, a następnie przetnij je na pół. Następnie połówki kasztanów porozkładaj w miejscach, przez które pająki mogą wejść do Twojego domu. Najlepiej porozkładaj je na parapecie wewnątrz i na zewnątrz. Pająki nie tolerują zapachu, który wydzielają kasztany. Przecięcie kasztanów na pół sprawi, że uwolnią jeszcze więcej aromatu i będą skuteczniej odstraszać pająki.

Zdjęcie Wykorzystaj kasztany i pozbądź się pająków z domu #2

CYNAMON

Kolejnym ciekawym sposobem jest wykorzystanie cynamonu. Jeżeli na Twoich parapetach stoi dużo kwiatów doniczkowych to koniecznie nasyp trochę cynamonu na ziemię w doniczkach. Zapach cynamonu odstraszy pająki. Dodatkowo cynamon zwalcza grzyby więc Twoje rośliny będą miały dodatkową, świetną ochronę.

Zdjęcie Wykorzystaj kasztany i pozbądź się pająków z domu #3

KURKUMA

Aby wykorzystać kurkumę do odstraszenia pająków, musisz przygotować sobie kawałki waty oraz wodę. Kurkumę mieszamy z wodą, tak aby powstała pasta. Następnie zanurzamy w niej kawałki waty, które należy rozłożyć w różnych miejscach w domu – najlepiej tam gdzie pająki najczęściej się pojawiają. Pająki nie lubią zapachu kurkumy więc będą omijać te miejsca z daleka. Pamiętaj, aby nie kłaść waty bezpośrednio na podłodze czy parapecie. Wykorzystaj do tego kawałek kartonu lub mały spodeczek, ponieważ kurkuma mocno farbuje.

Zdjęcie Wykorzystaj kasztany i pozbądź się pająków z domu #4

MIĘTA

Pisaliśmy już kiedyś, że hodowanie mięty na parapetach jest dobrym pomysłem na odstraszenie pająków. Dzisiaj jednak proponujemy Wam przygotowanie miętowego płynu, którym należy spryskać powierzchnie na których przesiadują pająki. Wystarczy, że susz mięty zalejesz wrzątkiem i poczekasz aż całkowicie wystygnie. Następnie przelej napar do butelki z atomizerem i dokładnie spryskaj miejsca takie jak parapety, futryny, okna i drzwi.

Zdjęcie Wykorzystaj kasztany i pozbądź się pająków z domu #5

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną