Ten trik na uzupełnienie magnezu okazał się HITEM, ale czy naprawdę działa?

Ten trik na uzupełnienie magnezu okazał się HITEM, ale czy naprawdę działa?

Magnez jest bardzo ważnym mikroelementem. Posiada bardzo duże znaczenie dla wielu procesów zachodzących w naszym organizmie. Niestety, bardzo wiele rzeczy, takich jak aktywność fizyczna, przemęczenie, picie alkoholu i zbyt dużej ilości kawy powoduje wypłukiwanie magnezu i prowadzi do jego niedoboru. Niedobór magnezu natomiast ma bardzo negatywne skutki:

--Kołatanie serca

--Nadmierny stres

--Skurcze i drżenie mięśni

--Zmęczenie i znudzenie

--Problemy kostno-stawowe

--Częste, nawracające infekcje

--Podatność na alergie

--Rozchwianie psychiczne

Zdjęcie Ten trik na uzupełnienie magnezu okazał się HITEM, ale czy naprawdę działa? #1

Nic więc dziwnego w tym, że co jakiś czas pojawiają się nowe triki na uzupełnienie poziomu magnezu w organizmie. Ostatnio sieć obiegł nowy sposób – moczenie stóp w roztworze chlorku magnezu.

#Na czym polega ten trik?

Wystarczy kupić w aptece lub sklepie sól magnezową i dodać pół szklanki produktu do miski wypełnionej ciepłą wodą. Do miski wkładamy stopy na 20 minut. Zwolennicy tej metody twierdzą, iż jest to najskuteczniejszy sposób uzupełnienia niedoboru magnezu, ponieważ magnez przechodzi przez skórę stóp i od razu dostaje się do krwioobiegu.

Zdjęcie Ten trik na uzupełnienie magnezu okazał się HITEM, ale czy naprawdę działa? #2

#Czy ten trik działa?

Dietetycy jednak nie są tak zachwyceni tą metodą. Wyjaśniają, że skóra oraz martwy naskórek nie przepuszcza magnezu, więc zabieg ten jest po prostu nieskuteczny. Jest to również nieorganiczna forma magnezu, która jest bardzo słabo przyswajalna przez organizm. Nasz organizm najlepiej przyswaja magnez z naturalnych źródeł, więc warto włączyć do diety większą ilość:

--Zielonych warzyw

--Roślin strączkowych

--Wysoko zmineralizowaną wodę

--Orzechy i nasiona

--Pełnoziarniste produkty

--Kasze

Agnieszka

true

Polecane