Ile lat ma twoje ciało? Te 4 rozciągające ćwiczenia to określą

Ile lat ma twoje ciało? Te 4 rozciągające ćwiczenia to określą

Metryka często niewiele ma wspólnego z faktycznym wiekiem i kondycją naszego organizmu. Często bywa tak , że osoba starsza, która teoretycznie powinna mieć słabszą kondycję fizyczną, jest w dużo lepszym stanie niż osoba w sile wieku.

Na taki stan rzeczy największy wpływ ma nasz styl życia, ale po części również geny. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, masz siedzącą pracę i niewiele się ruszasz, sprawność ciała po latach drastycznie spadnie i nie łatwo będzie ją odzyskać. Aby sprawdzić w jakiej kondycji jest twoje ciało, oraz czy warto skupić się bardziej na aktywności fizycznej, spróbuj wykonać poniższe ćwiczenia.

#1

Zdjęcie Ile lat ma twoje ciało? Te 4 rozciągające ćwiczenia to określą #1

Stan prosto i spróbuj złączyć dłonie za plecami. Postaraj się, aby dłonie dotykały się całą powierzchnią. Jeśli wykonałaś ćwiczenie bez problemu, to znaczy, że twoje stawy ramienne są w doskonałej kondycji. Jeśli jednak nie udało ci się wykonać tego ćwiczenia, lub musiałaś się dłużej rozciągać, aby je wykonać – popracuj nad elastycznością stawów.

#2

Zdjęcie Ile lat ma twoje ciało? Te 4 rozciągające ćwiczenia to określą #2

Spróbuj dotknąć rękami podłogi. Jeśli jesteś w stanie położyć całe dłonie na podłodze, to świetna wiadomość. Jeśli jednak nie dotykasz podłogi, powinnaś jak najczęściej wykonywać to ćwiczenie, aby nieco rozciągnąć mięśnie kręgosłupa.

#3

Zdjęcie Ile lat ma twoje ciało? Te 4 rozciągające ćwiczenia to określą #3

Uklęknij na podłodze, odchyl głowę do tyłu i postaraj się dotknąć rękami swoich stóp. Jeśli udało ci się to zrobić, to znaczy, że nic złego nie dzieje się z twoją obręczą barkową oraz karkiem.

#4

Zdjęcie Ile lat ma twoje ciało? Te 4 rozciągające ćwiczenia to określą #4

Usiądź na płaskim podłożu, jedną nogę wyprostuj, a drugą zegnij w kolanie tak, jakbyś siadała po turecku. Następnie postaraj się złapać dłońmi stopę wyprostowanej nogi. To ćwiczenie określa kondycję, w jakiej są twoje stawy biodrowe.

#Kondycja ogólna

To ćwiczenie określi ogólną kondycję twojego ciała. Skrzyżuj nogi stojąc i postaraj się usiąść po turecku bez podpierania się rękami i nogami. Następnie, również bez udziału rąk i nóg postaraj się wstać do pozycji prostej. Jeśli wykonasz to ćwiczenie idealnie – zdobywasz 10 punktów. Każde podparcie się jakąkolwiek częścią ciała odbiera ci jeden punkt.

true

Polecane