Prasujesz bieliznę? Jeśli nie, to popełniasz wielki błąd

Agnieszka

Zdrowie

20.06.2018 19:18

Prasujesz bieliznę? Jeśli nie, to popełniasz wielki błąd

Wiele osób nie widzi żadnego powodu, aby prasować majtki. Nic w tym dziwnego. Materiał, z którego zazwyczaj zrobiona jest bielizna wygładza się w momencie, kiedy ją zakładamy. Istnieje jednak wiele przesłanek ku temu, aby bieliznę zaraz po wypraniu wyprasować.

Zdjęcie Prasujesz bieliznę? Jeśli nie, to popełniasz wielki błąd #1

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele bakterii znajdujących się w pralce przechodzi na bieliznę. Badania wykazały, że bielizna zaraz po praniu ma na sobie liczne patogeny i bakterie kałowe. To sprzyja powstawaniu wielu infekcji.

Wiele kobiet doznaje infekcji intymnych. Bardzo często przyczyną tego jest właśnie bielizna, z której przechodzą patogeny. Wystarczy więc krótki okres spadku odporności, aby nabawić się uciążliwej infekcji intymnej.

Zdjęcie Prasujesz bieliznę? Jeśli nie, to popełniasz wielki błąd #2

Infekcje intymne są dość łatwe do wyleczenia, jednak mają one tendencję do nawracania w najmniej oczekiwanym momencie. Warto więc zapobiegać chorobie, niż co jakiś czas być zmuszonym do ich leczenia.

#Prasowanie bielizny

Właśnie z tego względu tak ważne jest prasowanie bielizny. Prasowanie pozbawi bieliznę wilgoci, która sprzyja powstawaniu grzybów, a wysoka temperatura zabije wszystkie bakterie i patogeny.

O tej porze roku warto również suszyć pranie na słońcu. Słońce dokładnie zabije bakterie, roztocza i grzyby, oraz pozbawi ubranie wilgoci.