Poznaj 10 genialnych trików, które wykorzystasz w ogrodzie!

Agnieszka
Ogród
18.06.2018 18:20
Poznaj 10 genialnych trików, które wykorzystasz w ogrodzie!

O tej porze roku większość z nas ma już wypielęgnowany ogród. Jednak doskonale wiemy, że o rośliny trzeba dbać na bieżąco. Poznaj kilka trików, które ci w tym pomogą.

#Nawóz ze skorupek

Skorupki jajek są doskonałym źródłem wapnia, które jest bardzo ważne dla wzrostu roślin. Zamiast więc wyrzucać skorupki, zbieraj je i raz na jakiś czas rozkrusz i rozsyp wokół korzeni roślin.

Zdjęcie Poznaj 10 genialnych trików, które wykorzystasz w ogrodzie! #1

#Ogródek na balkonie

Wystarczy kilka dużych, plastikowych pojemników, np. po zabawkach, aby przygotować mały, balkonowy ogródek. Zrób dziurki w spodzie pudełek i umieść je na podstawkach. Teraz masz już sporo miejsca na posadzenie drobnych warzyw.

#Zapobieganie rozrastaniu się roślin

Jeśli masz mało miejsca w ogrodzie i chcesz zapobiec nadmiernemu rozrastaniu się korzeni – posadź daną roślinę w doniczce z odciętym dnem. Będzie ona trzymać korzenie w ryzach.

#Konewka DIY

Jeśli znudziły ci się standardowe konewki, możesz wykonać jedną sama. Wystarczy dowolnie pomalować plastikową, 5 litrową butelkę i zrobić w korku kilka dziurek.

#Ochrona młodych sadzonek

Kto ma ogród ten wie, jak gryzonie i inne zwierzęta lubią niszczyć nasze sadzonki. Aby temu zapobiec powbijaj plastikowe widelce gęsto, między sadzonkami. Będą one stanowić skuteczną ochronę przed zwierzętami.

Zdjęcie Poznaj 10 genialnych trików, które wykorzystasz w ogrodzie! #2

#Podlewanie korzeni

Wiele roślin nie lubi polewania po liściach i łodygach i najlepiej rosną po podlewaniu korzeni. Aby to zrobić, wystarczy wkopać w ziemię zaraz obok rośliny podziurkowaną butelkę plastikową i wlewać do niej wodę. Woda w butelce będzie uciekać przez dziurki i podlewać korzenie.

#Oszczędzanie na wodzie

Podlewanie dużego ogrodu jest kosztowne. Aby zmniejszyć trochę rachunki za wodę zbieraj deszczówkę. Wystarczy podłożyć beczkę lub duże wiadra pod rynnę.

#Przechowywanie narzędzi ogrodowych

Doskonałym sposobem na przechowywanie narzędzi ogrodowych jest trzymanie ich w piasku. Wypełnij wiaderko piaskiem i wbij narzędzia metalowymi częściami w piasek. Dzięki temu nie będą one rdzewieć i łatwo je wyczyścisz – wystarczy wbić je kilka razy w piasek, aby usunąć zabrudzenia.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną