Poznaj 5 osób o niezwykłych zdolnościach, których nie jest w stanie wyjaśnić żaden naukowiec

Ewelina

Newsy

05.05.2018 17:26

Poznaj 5 osób o niezwykłych zdolnościach, których nie jest w stanie wyjaśnić żaden naukowiec

Chociaż raz w swoim życiu na pewno nieraz słyszeliście o ludziach posiadających niezwykłe właściwości. Jednak osoby opisane poniżej posiadają umiejętności, których nie są w stanie wyjaśnić lekarze ani naukowcy.

LECZNICZY WĘCH

Zdjęcie Poznaj 5 osób o niezwykłych zdolnościach, których nie jest w stanie wyjaśnić żaden naukowiec #1

źródło: http://doktorlarsitesi.net/2017/12/25/hemsire-parkinson-hastaligini-koklayarak-teshis-ediyor/

Joy Milne to kobieta, która dzięki zmysłowi węchu potrafi rozpoznać… chorobę Parkinsona! Nikt nie potrafi wyjaśnić tej zdolności. W całej swojej karierze pomyliła się tylko jeden raz.

NIEZAWODNA PAMIĘĆ

Zdjęcie Poznaj 5 osób o niezwykłych zdolnościach, których nie jest w stanie wyjaśnić żaden naukowiec #2

źródło: http://www.moviestore.com/marilu-henner-294592/

Posiadaczką niezwykłego daru zapamiętywania była Marilu Henner, która posiadała tzw. „pamięć autobiograficzną”. Niestety, takim darem jest obdarzonych jedynie kilka osób n świecie. „Pamiętam każdy dzień swojego życia, jakby to było wczoraj. Jestem w stanie powiedzieć, ile zapłaciłam za obiad w restauracji 30 lat temu” – opowiadała pod koniec grudnia 2010 roku w programie „60 Minutes”. Na każde zadane jej pytanie dotyczące przeszłości odpowiada wyczerpująco i z najdrobniejszymi szczegółami.

TĘCZOWA KOBIETA

Zdjęcie Poznaj 5 osób o niezwykłych zdolnościach, których nie jest w stanie wyjaśnić żaden naukowiec #3

źródło: http://www.camospa.it/magazine/la-donna-che-puo-vedere-100-milioni-di-colori/

Concetta Antico to kobieta, która „cierpi” na tetrachromatyzm, czyli umiejętność rozpoznawania o wiele większej gamy kolorów niż zwykły człowiek. Podczas gdy przeciętna osoba widzi około miliona barw, Concetta dostrzega około stu milionów. Taką umiejętność posiadają niektóre zierzęta: niektóre gady, płazy i ssaki.

ZJADACZ METALU

Zdjęcie Poznaj 5 osób o niezwykłych zdolnościach, których nie jest w stanie wyjaśnić żaden naukowiec #4

źródło: you.tube.com/watch?v=BLKSF8hrQb0

Michael Lotito znany jako Monsieur Mangetout to człowiek z żołądkiem „ze stali”. Podczas swoich występów na żywo zjadał metalowe przedmioty, nie doznając przy tym żadnych dolegliwości. Był w stanie zjeść części rowerowe, części z telewizora, a nawet samolot- Cessna 150, pobijając tym samym światowy rekord Guinnesa. Zajęło mu to 2 lata. W ciągu swojego życia zjadł łącznie około 9 ton metalu.
Michael cierpiał na chorobę zwaną „pica”, która powoduje wzmożony apetyt na materię nieożywioną. Badania wykazały, że posiada on grubsze warstwy tkanek przewodu pokarmowego, niż zwykli ludzie. Swoje dania popijał zazwyczaj olejem mineralnym, co ułatwiało przesuwanie się „pokarmu”. Zmarł mając 57 lat z przyczyn naturalnych.

DZIADEK MRÓZ

Zdjęcie Poznaj 5 osób o niezwykłych zdolnościach, których nie jest w stanie wyjaśnić żaden naukowiec #5

źródło: https://web.facebook.com/icemanwimhof/photos/a.290119174339372.78170.139200219431269/1814343615250246/?type=3&theater

Wim Hof znany bardziej jako Iceman jest w stanie przetrwać ekstremalnie niskie temperatury nago! Swoje umiejętności tłumaczy specjalną techniką oddychania, która odpowiada za regulację pracy układu krwionośnego i oddechowego. W lodowej kąpieli wytrzymał 112 minut, a na Kilimandżaro wszedł ubrany jedynie w szorty. W takim stroju próbował też zdobyć Mount Everest- niestety, nie udało się ze względu na kontuzję stopy.

A wy? Też posiadacie jakieś mgiczne zdolności?