10 cech ludzi inteligentnych. Niektóre są naprawdę pocieszające

Agnieszka
Newsy
22.01.2018 9:54
10 cech ludzi inteligentnych. Niektóre są naprawdę  pocieszające

Szereg badań pokazał, że istnieje kilka cech wspólnych dla osób inteligentnych. Przeczytaj je i zastanów się, czy należysz do tego grona.

#Rzadziej się złoszczą

Jeśli nie wybuchasz złością stojąc w korku i rzadko awanturujesz się ze swoim partnerem, to masz powód do zadowolenia. Inteligentni ludzie rzadko się złoszczą i kłócą z innymi. Wiedzą, że w większości przypadków nie ma to sensu.

#Nie uważają się za lepszych od innych

Zdjęcie 10 cech ludzi inteligentnych. Niektóre są naprawdę  pocieszające #1
fot. shutterstock

Inteligentne osoby mają poczucie własnej wartości, jednak nie uważają się za lepszych od innych. Potrafią realnie ocenić swoje możliwości, a jednocześnie nie umniejszają innym.

#Potrafią się przyznać do błędu

Osoby, których cechuje inteligencja nie mają problemu z przyznaniem się do błędu. Kiedy ktoś wyprowadza ich z błędu i wskazuje prawidłowe rozwiązanie – cieszą się.

#Są empatyczni

Zdjęcie 10 cech ludzi inteligentnych. Niektóre są naprawdę  pocieszające #2
fot. shutterstock

Inteligencja związana jest również z empatią. Wczuwanie się w sytuacje innych osób pozwala na skuteczniejsze rozwiązywanie problemów i zrozumienie uczuć innych osób.

#Czasem są złośliwi

Osoby inteligentne często mają małe grono znajomych. Nie zbyt dobrze radzą sobie z intrygami, plotkami i zaufaniem nowym osobom. Dlatego też ich obroną staje się złośliwość i niemiłe żarty.

#Mają bałagan

Osoby inteligentne często maksymalnie skupiają się na jednym zadaniu. Nie zwracają uwagi na bałagan i chaos panujący wokół nich.

#Przeklinają

Pomimo tego, że rzadziej się złoszczą, więcej przeklinają. Częste przeklinanie nie oznacza używania wulgarnych słów zamiast przecinków. Badania jednak wykazały, że osoby, które wymieniły najwięcej przekleństw w ciągu minuty miały najwyższe IQ.

#Nocna aktywność

Zdjęcie 10 cech ludzi inteligentnych. Niektóre są naprawdę  pocieszające #3
fot. shutterstock

Z reguły nocnymi markami są osoby inteligentne. Najbardziej uaktywniają się po zmroku, co utrudnia im funkcjonowania za dnia. Z tego też względu ich kolejną cechą jest zamiłowanie do drzemek.

#Lenistwo

Osoby inteligentne rzadko poświęcają swój czas na niepotrzebne sprawy. Jednak zawsze kiedy mają możliwość starają się odpocząć. Intensywne myślenie wykańcza również mocno jak wysiłek fizyczny.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną