Hawaje wprowadzą zakaz sprzedaży kremów przeciwsłonecznych. Powód jest zaskakujący


                    Hawaje wprowadzą zakaz sprzedaży kremów przeciwsłonecznych. Powód jest zaskakujący
04Maj

Hawaje wprowadzą zakaz sprzedaży kremów przeciwsłonecznych. Powód jest zaskakujący

Jeśli ustawa zostanie podpisana, Hawaje zostaną pierwszym stanem w USA, który wprowadzi zakaz sprzedaży kremów przeciwsłonecznych. Wszystko po to, aby chronić rafę koralową.

Niektóre substancje chemiczne znajdujące się w kremach z filtrami UV są toksyczne dla oceanicznych ekosystemów. Mają negatywny wpływ między innymi na rafę koralową – główną atrakcję turystyczną i powód dumy.

Zdjęcie Hawaje wprowadzą zakaz sprzedaży kremów przeciwsłonecznych. Powód jest zaskakujący #1

Wyniki badań przeprowadzonych przez Haereticus Environmental Laboratory – organizację naukową non-profit, szkodliwe substancje przedostają się do wód przybrzeżnych wraz z pływającymi ludźmi nasmarowanymi kremami przeciwsłonecznymi. Jakie są tego skutki? Każdego roku do raf koralowych przenika 14 ton substancji przeciwsłonecznych.

Rafy koralowe na skutek toksyn pochodzących nie tylko z kremów przeciwsłonecznych tracą kolory, są mniej aktywne. To z kolei powoduje zmniejszanie się ilości innych gatunków żyjących w oceanach blisko raf.

Zdjęcie Hawaje wprowadzą zakaz sprzedaży kremów przeciwsłonecznych. Powód jest zaskakujący #2

#Jakich kremów nie będzie można sprzedawać?

Jeśli ustawa zostanie wprowadzona w życie ze sprzedaży wycofają kremy przeciwsłoneczne zawierające oksybenzon oraz oktokarboksyl. Istnieje jednak wyjątek – recepta od lekarza. Jeśli dana osoby bardzo źle reaguje na słońce, a jej lekarz zadecyduje o konieczności stosowania tych substancji będzie mogła ona dostać preparat za okazaniem recepty.

#Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2021 roku.

Dbanie o rafę koralową dla mieszkańców Hawaii jest niezwykle istotne. Linie lotnicze Hawaiian Airlines również podjęły inicjatywę. Od ubiegłego miesiąca rozdają swoim pasażerom bezpłatne próbki naturalnych kremów przeciwsłonecznych. W trakcie lotu wyświetlany jest również krótki film o ochronie rafy koralowej.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja