Sprawdź, czy Twoja zamrażarka dobrze mrozi. Wykorzystaj sposób ze szklanką i monetą!

Agnieszka
Dom
11.02.2018 13:02
Sprawdź, czy Twoja zamrażarka dobrze mrozi. Wykorzystaj sposób ze szklanką i monetą!

Zamrażarka jest jednym z najważniejszych urządzeń w naszych kuchniach, które pozwala nam przechowywać żywność w dobrym stanie na dłużej. Jednak, aby móc cieszyć się świeżymi produktami, musimy mieć pewność, że nasza zamrażarka działa prawidłowo. W tym artykule przedstawimy prosty test, który pozwoli sprawdzić, czy zamrażarka utrzymuje odpowiednią temperaturę. Wypróbuj test ze szklanką i monetą, aby mieć pewność, że Twoje produkty są bezpieczne i zachowują swoją jakość.

Wykonaj test ze szklanką i monetą 

Krok 1: Przygotowanie szklanki i monety

Rozpocznij test, mając pewność, że zamrażarka działa przez co najmniej 12 godzin. Upewnij się również, że temperatura w zamrażarce została ustawiona na zalecaną wartość, która zazwyczaj wynosi -18 stopni Celsjusza. Następnie przygotuj prosty zestaw narzędzi, które będziesz potrzebować do testu:

  • Szklanka wody (najlepiej przezroczysta, aby łatwiej było obserwować proces mrożenia).
  • Moneta (może to być drobna moneta o średnicy około 2,5 cm).

Krok 2: Wstawienie szklanki z wodą do zamrażarki

Napełnij szklankę wodą do około trzech czwartych jej pojemności. Włóż szklankę z wodą do zamrażarki i ustaw ją w miejscu, gdzie będzie stabilnie się trzymać, aby uniknąć rozlania wody podczas mrożenia. Upewnij się, że szklanka z wodą nie jest przekrzywiona.

Krok 3: Umieszczenie monety na powierzchni wody

Teraz czas na kluczowy element testu. Ostrożnie umieść monetę na powierzchni wody w szklance. Moneta powinna swobodnie płynąć na wierzchu, bez zanurzania się w wodzie. W przeciwnym razie, jeśli moneta się zanurza, może to oznaczać, że zamrażarka ma problemy z mrożeniem.

Krok 4: Obserwacja i wyniki testu

Po umieszczeniu monety na powierzchni wody, zamknij drzwi zamrażarki i odczekaj 24 godziny. To wystarczający czas, aby sprawdzić, czy moneta pozostaje na powierzchni wody i czy woda została zamrożona. Pamiętaj, że podczas obserwacji szklanki w zamrażarce, nie powinno się jej otwierać, aby nie zakłócić procesu mrożenia.

Zdjęcie Sprawdź, czy Twoja zamrażarka dobrze mrozi. Wykorzystaj sposób ze szklanką i monetą! #1

Wyniki testu 

Po 24 godzinach, otwórz zamrażarkę i przyjrzyj się wynikom testu:

  • Jeśli moneta jest nadal na powierzchni wody i woda jest zamrożona, oznacza to, że zamrażarka działa prawidłowo i utrzymuje odpowiednią temperaturę do przechowywania żywności.
  • Jeśli moneta zanurzyła się w wodzie lub woda nie jest całkowicie zamrożona, może to wskazywać na problem z zamrażarką, który wymaga przeglądu przez specjalistę.

Warto regularnie powtarzać ten test, aby monitorować stan zamrażarki i upewnić się, że działa ona w optymalnym stanie. Pamiętaj, że zachowanie odpowiedniej temperatury w zamrażarce jest kluczowe dla utrzymania świeżości i bezpieczeństwa przechowywanych produktów spożywczych.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną