Co trzymasz w samochodzie? Oto lista rzeczy, których nigdy nie należy tam zostawiać podczas mrozów!

Agnieszka

Zdrowie

10.01.2018 15:29

Co trzymasz w samochodzie? Oto lista rzeczy, których nigdy nie należy tam zostawiać podczas mrozów!

Nie chce ci się czasem wnosić zakupów lub sprzętu do domu? Wolisz zostawić je w samochodzie. Każdy tak ma. Zwróć jednak uwagę na rzeczy, których nigdy nie powinno się zostawiać w samochodzie na noc, kiedy na zewnątrz panuje mróz.

#Elektronika

Zdjęcie Co trzymasz w samochodzie? Oto lista rzeczy, których nigdy nie należy tam zostawiać podczas mrozów! #1
fot. shutterstock

Tablety, laptopy, czy telefony nigdy nie powinni być pozostawiane w samochodzie podczas mrozów. Szczególnie ważne, aby nie zostawiać ich tam na całą noc. Narażanie sprzętu elektronicznego na ujemne temperatury niszczy je. Tym bardziej, jeśli spędzają w temperaturze poniżej zera kilka godzin.

#Napoje gazowane

Zdjęcie Co trzymasz w samochodzie? Oto lista rzeczy, których nigdy nie należy tam zostawiać podczas mrozów! #2
fot. shutterstock

Pozostawienie gazowanego napoju w samochodzie na noc podczas gdy panuje mróz może skończyć się dla nas niemiłą niespodzianką na drugi dzień. Jeśli napój nocą zamarznie, a następnie się rozmrozi, to kiedy postanowimy go otworzyć najprawdopodobniej rozpryśnie tak, jakbyśmy do niego wrzucili mentosy.

#Produkty pochodzenia zwierzęcego

Pozostawienie jedzenia w aucie, kiedy na zewnątrz jest bardzo zimno wcale im nie zaszkodzi – w końcu to tak, jakbyśmy trzymali je w lodówce. Jest to błędne myślenie. Produkty w nocy zamarzną, a kiedy na drugi dzień temperatura wzrośnie bakterie zaczną się rozmnażać w zawrotnym tempie i jedzenie straci ważność dużo szybciej. Takie żywności nie można również ponownie zamrażać.

#Żywność w puszkach

Zdjęcie Co trzymasz w samochodzie? Oto lista rzeczy, których nigdy nie należy tam zostawiać podczas mrozów! #3
fot. shutterstock

Czasem zostawiamy zakupy na noc w samochodzie, bo po prostu nie chce nam się ich wnosić do domu. Uważaj jednak na to, aby nie pozostawiać żadnych konserw, śledzi w puszkach i innej puszkowanej żywności. Puszki spełniają swoją funkcję tylko wtedy, kiedy przechowuje się je w temperaturze powyżej 10 stopni. Niższe temperatury mogą spowodować puchnięcie żywności, uszkodzenie puszki i wylanie się jej zawartości w naszym bagażniku.

#Drewniane przedmioty

Wszelkie drewniane przedmioty pozostawione na noc w samochodzie mogą bardzo źle zareagować na mróz. Prawdopodobnie dojdzie do ich popękania.

#Leki

Na ulotkach wielu popularnych leków wskazana jest temperatura ich przechowywania. Warto się z nią zapoznać. Nie należy zostawiać leków na mrozie, ponieważ mogą one stracić swoje właściwości leczące, a nawet stać się dla nas szkodliwe.

Zdjęcie Co trzymasz w samochodzie? Oto lista rzeczy, których nigdy nie należy tam zostawiać podczas mrozów! #4
fot. shutterstock