Dieta śpiącej królewny - przerażająca i niebezpieczna dieta! Nigdy nie próbuj schudnąć w ten sposób!

Dieta śpiącej królewny - przerażająca i niebezpieczna dieta! Nigdy nie próbuj schudnąć w ten sposób!
11Mar

Kolejna dieta cud rozprzestrzenia się po stronach internetowych,blogach i forach. Jesteśmy zasypywani -zwłaszcza teraz, gdy zbliża się wiosna - dietami cud, które pomogą nam w szybki i skuteczny sposób osiągnąć pożądaną wagę. Możemy znaleźć mnóstwo rożnych, odmiennych diet, wśród których każda z nas znajdzie coś dla siebie. Dieta paleo, wegańska, proteinowa, sokowa nie są jednak szkodliwe dla naszego organizmu. Szybkie efekty w połączeniu z niewielkim wysiłkiem obiecuje nam dieta śpiącej królewny, która jednak ze zdrowiem nie ma nic wspólnego.

Czym jest dieta śpiącej królewny?

Jak sama nazwa mówi, głównym składnikiem tej diety ma być właśnie sen. Zasada diety jest bardzo prosta: im więcej śpisz tym mniej jesz. Nie mówimy tutaj o regularnym, zdrowym śnie czy o dodatkowych dwóch drzemkach wciągu dnia, a o nawet 20 godzinach snu! Przerażający jest fakt, że znajduje mnóstwo zwolenniczek, pomimo tego, że jest niezwykle wyniszczająca.

Jak zasnąć gdy nasz organizm jest głodny? Szybko znaleziono na to rozwiązanie, a są nim tabletki uspokajające lub gorzej - silne leki nasenne. Oprócz tego, że nasze ciało będzie osłabione brakiem niezbędnych składników odżywczych, to jeszcze dodatkowo otumanimy je lekami. Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że pozbędziemy się kilogramów, a nabawimy chorób.

Niestety, dieta ta już zdobyła popularność, głównie w kręgach osób borykających się z zaburzeniami odżywiania.

Zdjęcie Dieta śpiącej królewny - przerażająca i niebezpieczna dieta! Nigdy nie próbuj schudnąć w ten sposób! #1

Do czego doprowadzić nas może zbyt wiele snu?

Sen sam w sobie jest nam niezbędny dla zachowania zdrowego ciała i umysłu. Podczas snu nasz mózg naprawia uszkodzenia, porządkuje informacje zebrane za dnia. Jednak nadmiar snu może nam zaszkodzić w taki sam sposób jak niedobór. Osoby, które śpią za dużo, funkcjonują jakby były o nawet dziesięć lat starsze. Nadmiar snu zaburza funkcje poznawcze, wpływa na gorsze rozumowanie i zdolności werbalne. Niektórzy lekarze uważają, że zbyt długi sen może doprowadzić do chorób serca.

Zdjęcie Dieta śpiącej królewny - przerażająca i niebezpieczna dieta! Nigdy nie próbuj schudnąć w ten sposób! #2

Zbyt mało pożywienia

Osoby nieodpowiednio odżywiające się, stają się apatyczne, mają bóle brzucha i kłopoty ze skupieniem się. Przewlekły brak dostarczania pożywienia prowadzi do zaburzeń rozwoju fizycznego jak i psychicznego. Pojawiają się zaburzenia hormonalne i w wydzielaniu insuliny, zaniku mięśni, osłabienia odporności, a nawet ślepoty w przypadku skrajnej awitaminozy. Natomiast jeśli przestaniemy zupełnie jeść to możemy być pewni, że nasze ciało zacznie puchnąć od nadmiaru wody, co w efekcie może doprowadzić do śmierci.

Zdjęcie Dieta śpiącej królewny - przerażająca i niebezpieczna dieta! Nigdy nie próbuj schudnąć w ten sposób! #3

Tabletki nasenne

Zbyt długa ilość snu to dopiero wierzchołek góry, gdyż aby spać odpowiednią ilość godzin - według diety, kobiety sięgają po leki. Wszelkiego rodzaju tabletki nasenne czy uspakajające, zażywane bez konsultacji lekarza, mogą być dla nas groźne. Silne leki nasenne, nawet brane według wskazań lekarza, wywołują masę skutków ubocznych takich jak kołatanie serca, zawroty głowy, podwójne widzenie, nudności, biegunka czy ból brzucha. W połączeniu w wycieńczonym przez brak posiłków organizmem, może być fatalne w skutkach. Przyjmowanie tego rodzaju leków przez długi czas, może wiązać się z koniecznością zwiększania dawki, bo organizm zwyczajnie uodparnia się. Gdybyśmy zażywały leki pod kontrolą lekarza wiedziałybyśmy, że lek wtedy należy zmienić, jednak w tych przypadkach prowadzi to do uzależnienia, a w przyszłości być może nie obudzenia się ze snu.

Zdjęcie Dieta śpiącej królewny - przerażająca i niebezpieczna dieta! Nigdy nie próbuj schudnąć w ten sposób! #4

Należy jasno i wyraźnie powiedzieć, że korzystanie z tego typu diet jest po prostu głupie i nieodpowiedzialne. Nie warto ryzykować zdrowia, a nawet życia dla szczupłej sylwetki. Obecnie mamy dostęp do wielu diet, równie skutecznych, lecz wymagających od nas większych nakładów pracy. Odchudzajmy się z głową!

I pamiętajmy,że nie tylko dieta,ale przede wszystkim ruch!!!

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja