Ile wody potrzebuje twój organizm, aby schudnąć? Sprawdź za pomocą tej prostej metody!

Ile wody potrzebuje twój organizm, aby schudnąć? Sprawdź za pomocą tej prostej metody!
11Cze

Czy wiesz, że ludzki organizm składa się w ok 70% z wody? Jest ona dla nas niezwykle istotna- dzięki niej funkcjonuje nasz mózg i wszystkie organy, reguluje temperaturę ciała, transportuje tlen i składniki odżywcze do naszych komórek, wnika w kości i stawy dbając o ich kondycję. Istnieje teoria, że woda leczy- dobrze nawodniony organizm funkcjonuje prawidłowo. Dodatkowo woda to podstawowy czynnik dbający o nasz metabolizm- stałe dostarczanie odpowiedniej ilości wody pomaga nam utrzymać smukłą sylwetkę, a nawet pozbyć się nieco nadprogramowych kilogramów!

Zdjęcie Ile wody potrzebuje twój organizm, aby schudnąć? Sprawdź za pomocą tej prostej metody! #1
źródło: http://www.nicolasalvatore.com/perche-molto-spesso-dopo-aver-mangiato-una-pizza-abbiamo-tanta-sete/

Podczas odchudzania odpowiednie nawodnienie jest jednym z kluczowych czynników. Musimy nauczyć się pić wodę regularnie i w odpowiedniej ilości. Poniżej sprawdzisz, ile wody potrzebuje twój organizm.

1. Określ swoją wagę.
Podstawową czynnością przy redukcji tkanki tłuszczowej jest określenie swojej faktycznej wagi. Zważ się najlepiej rano, przed śniadaniem, po wypróżnieniu. Jest to pierwszy czynnik, który pomoże określić, ile wody potrzebujesz.

2. Oblicz zapotrzebowanie.
Powinniśmy przyjmować 30 ml wody na każdy kilogram ciała. Oblicz swoje zapotrzebowanie. Przykładowo: jeśli ważysz 65 kg to 65*0,03=1,95 l, zatem wskazana dla ciebie ilość to 1,95 l.

Zdjęcie Ile wody potrzebuje twój organizm, aby schudnąć? Sprawdź za pomocą tej prostej metody! #2
źródło: https://www.houstonkidney.com/blog/2017/2/25/the-myth-about-drinking-lots-of-water

3. Określ swoją aktywność fizyczną.
To ile wody potrzebujesz, zależne jest również od twojego trybu życia. Jeśli ćwiczysz intensywnie, możesz potrzebować nawet 2 razy więcej wody! W dni treningowe spożywaj ok. 1 litra więcej. W upalne dni, podczas miesiączki, choroby, oraz problemów z żołądkiem, również powinno się wypić dodatkową butelkę wody. Pij zawsze, kiedy tylko czujesz pragnienie.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja