5 najsilniej uzależniających substancji!

5 najsilniej uzależniających substancji!
26Lip

Na świecie istnieje wiele substancji, które są wyjątkowo silnie uzależniające. Niektóre z nich wystarczy zażyć tylko raz, aby mieć duży problem z odstawieniem.

Zdjęcie 5 najsilniej uzależniających substancji! #1
https://www.shutterstock.com

#GHB

Jest substancja psychoaktywna. Najczęściej przepisywana jest osobom chorym na narkolepsję. Zdarza się jednak, że przyjmowana jest przez niektórych w celu uczucia rozluźnienia i euforii. Uzależnieni przyjmują kolejne dawki co kilka godzin. Pominięcie dawki powoduje halucynacje i napady lęku. Czasami uzależnienie jest tak silne, że odstawienie grozi śmiercią.

#Benzodiazepiny

Substancję tę wykorzystuje się w leczeniu napadów paniki i stanów lękowych. Niestety, po kilku tygodniach zażywania tej substancji tolerancja organizmu wzrasta i należy zwiększyć dawkę, co powoduje uzależnienie. W przypadku silnego uzależnienia, odejście od zażywania benzodiazepiny grozi zawałem serca.

#Kofeina

Kofeina po spożyciu wpływa na aktywność neuronów, zwiększa skupienie i czujność oraz redukuje uczucie zmęczenia i senności. Jej działanie na neurony powoduje silne uzależnienie. Ok. 75% pijących kawę jest uzależniona.

#Alkohol

Alkohol daje uczucie rozluźnienia i przyjemności. Blokuje on, w przeciwieństwie do kofeiny, działanie neuronów, spowalnia procesy myślowe, bicie serca i oddychanie. Jest to silnie uzależniająca substancja, która powoduje dużo problemy zdrowotne.

#Barbiturany

Są to leki uspypiające. W latach 60-tych przepisywano chorym na bezsenność dawki bliskie dawkom śmiertelnym. W rezultacie zginęło z tego powodu wiele tysięcy osób. Substancja ta spowalnia działanie centralnego układu nerwowego. Jest silnie uzależniająca.

#Innymi przykładami silnie uzależniających substancji są: metaamfetamina, metadon (przepisywany osobom uzależnionym od heroiny), nikotyna, heroina.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ