Farbujesz włosy? Zobacz jak sprawić, aby mniej się niszczyły

Farbujesz włosy? Zobacz jak sprawić, aby mniej się niszczyły

Farby nadają naszym włosom pożądany kolor i blask. Niestety, nie ma nic za darmo. Podczas pierwszych dni/tygodni po farbowaniu włosy wyglądają pięknie, jednak później coraz wyraźniejsze staja się szkody jakie farbowanie wyrządziło. Mimo tego, wiele kobiet nie jest w stanie pożegnać się z tym zabiegiem. Dla tych pań mamy kilka porad, które pomogą zminimalizować ryzyko niszczenia się włosów podczas farbowania.

#Odpowiednia farba

Tańsza wcale nie znaczy lepsza. Jeśli sama farbujesz włosy w domu, zadbaj o jakość farby. Im lepszy produkty, tym mniej zniszczy Twoje włosy.

Zdjęcie Farbujesz włosy? Zobacz jak sprawić, aby mniej się niszczyły #1
fot. shutterstock

#Farbuj u fryzjera

A dodatkowo poproś o specjalną pielęgnację po farbowaniu. W salonach kosmetycznych nie tylko uzyskasz odpowiedni kolor i lepszą jakościowo farbę, ale również odbudujesz swoje włosy dzięki dodatkowemu zabiegowi.

#Kremy i szampony koloryzujące

Nie dają one tak trwałego efektu, ale są dużo bezpieczniejsze dla włosów niż zwykłe farby.

Zdjęcie Farbujesz włosy? Zobacz jak sprawić, aby mniej się niszczyły #2
fot. shutterstock

#Niechemiczne środki

Na rynku jest wiele takich produktów: henna, roślinne farby, roślinne farby z certyfikatem. Nie wnikają one do wnętrza włosa, a tym samym nie niszczą go. Warto więc wypróbować któryś z tych produktów.

#Spraye na odrosty

Jeśli farbujesz całe włosy tylko dlatego, że masz odrost, może być to dla Ciebie dobre rozwiązanie. Istnieje wiele sprayów, które w łatwy sposób pomogą pozbyć Ci się odrostów i siwych włosów, bez konieczności farbowania całej długości.

#Naturalne płukanki

Orzech włoski, kawa, czy herbata z pokrzywy są w stanie naturalnie przyciemnić włosy. Cytryna i rumianek za to rozjaśniają włosy. Sprawdź jak rozjaśnić lub przyciemnić włosy domowym sposobem.

Zdjęcie Farbujesz włosy? Zobacz jak sprawić, aby mniej się niszczyły #3
fot. shutterstock
Agnieszka