Chińska mapa twarzy pokazuje, które narządy wewnętrzne źle pracują!

Chińska mapa twarzy pokazuje, które narządy wewnętrzne źle pracują!

W medycynie chińskiej od tysięcy lat wyczytuje się z twarzy symptomy, które wskazują na złą pracę niektórych narządów wewnętrznych. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i odzwierciedla wszystko, co dzieje się w organizmie. Każda część twarzy połączona jest z jakimś narządem i ukazuje jego nieprawidłową pracę. Chińska mapa twarzy stanowi wskazówkę o jaki organ lub część ciała należy zadbać.

Chińska mapa twarzy- sztuka czytania z twarzy

Chińska mapa twarzy, czyli chińska sztuka czytania z twarzy. Metoda ta praktykowana jest od starożytności, już od około 2700 roku p.n.e. W Chinach wierzono, że na twarzy zapisane są nie tylko choroby i schorzenia człowieka, a także jego szczęście, pech i sukcesy. Chińczycy uważają, że twarz jest jedynym elementem ciała człowieka, który przedstawia prawdziwe oblicze danej osoby.

Chińska mapa twarzy i choroby

Dolegliwości skóry na twarzy są powiązane z chorobami i mogą wskazywać na złą pracę narządów wewnętrznych. Specjaliści na podstawie wyglądu twarzy są w stanie postawić diagnozę na temat stanu zdrowia pacjenta. Pewne zmiany na twarzy mogą świadczyć o złej pracy narządów wewnętrznych.

Co można wyczytać z twarzy?

Chińska mapa twarzy dzieli ją na pięć części: oczy, uszy, nos, usta i brwi. Zwróć uwagę na poszczególne części swojej twarzy i zobacz, czy któraś z nich ma wypryski, zmarszczki, podrażnienia, lub niezdrowy kolor. Te zmiany mogą świadczyć o innych zdrowotnych dolegliwościach.

Czoło - pęcherz i jelito cienkie

Wypryski lub głębokie bruzdy na czole mogą świadczyć o problemach z układem pokarmowym, jelitami lub pęcherzem moczowym. Może być to spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu, cukrów i smażonych potraw.

Zdjęcie Chińska mapa twarzy pokazuje, które narządy wewnętrzne źle pracują! #1

Obszar między brwiami - wątroba

Zmiany w obszarze pomiędzy brwiami (zmarszczki, bruzdy, wypryski) mogą oznaczać problemy z pracą wątroby, śledziony lub trzustki. Przyczyną jest nadmierne obciążenie żołądka ciężkimi i tłustymi potrawami, mięsem, nabiałem i przetworzonym jedzeniem. Stosuj lekkostrawną dietę i regularnie się ruszaj.

Łuk brwi i oczy- nerki i układ krążenia

Zmiany na łuku brwiowym mogą być związane z zaburzeniami pracy nerek oraz układu krążenia. Opuchnięta skóra pod oczami także może świadczyć o problemach z nerkami. Przyczyną jest też palenie papierosów i nadmierne spożycie alkoholu, cukrów. Zastosuj dietę oczyszczającą i koniecznie pij więcej wody.

Nos - serce

Jeśli masz problemy z nosem powinnaś zadbać o serce i układ krążenia. Sprawdź swój poziom cholesterolu i ciśnienie. Regularnie ćwicz.

Górna część policzków - płuca

Zmiany na policzkach mogą zwiastować problemy z płucami. Przyczyną jest zanieczyszczone powietrze, palenie papierosów lub astma. Postaraj się zwiększyć aktywność fizyczną.

Zdjęcie Chińska mapa twarzy pokazuje, które narządy wewnętrzne źle pracują! #2

Usta i podbródek – żołądek, trzustka i krew

Zmiany w okolicy ust i na podbródku mogą świadczyć o problemach z żołądkiem, trzustką lub krwią. Przyczyną może być dieta bogata w niezdrowe tłuszcze, alkohol i cukier.

 

Agnieszka

Polecane