Jak bezpiecznie podróżować z psem

Ewelina
Dom
08.10.2015 17:47
Jak bezpiecznie podróżować z psem

Jak bezpiecznie podróżować z psem

Zabierając pupila ze sobą w podróż musimy zapewnić mu wygodę i bezpieczeństwo. Większość psów nie ma problemów z jazdą samochodem, a nawet ją lubi, ale niektóre mogą mieć chorobę lokomocyjną. Aby zmniejszyć ryzyko choroby psa w trakcie podróży można dać mu kość na czas gryzienia lub zastosować lekarstwa przepisane przez weterynarza na tę okoliczność.

Podczas podróży należy pamiętać o zatrzymywaniu się na spacery i zapewnieniu dostępu do wody. Nigdy nie zostawiaj psa w samochodzie podczas postoju, szczególnie w upalne dni! W trakcie jazdy nasz czworonóg nie powinien mieć założonego kagańca, ponieważ może być mu za gorąco przez wydzielane ciepło z pyska lub może zrobić mu się niedobrze.

Małe psy możemy przewozić w transporterach, ale większe wymagają już specjalnych rozwiązań. Jeśli przewozimy psa w bagażniku, samochód powinien być wyposażony w kratę pomiędzy miejscami dla pasażerów z tyłu, a bagażnikiem. Dobrym pomysłem jest zamontowanie w bagażniku kraty dzielącej miejsca dla psa i miejsce na bagaże. Warto również zainwestować w gumową matę, aby bezproblemowo przewozić zwierzę mokre lub brudne.

Jeśli natomiast przewozimy zwierzaka na tylnych siedzeniach powinno być ono zapięte pasem. Takie pasy dla zwierzą można dostać już od 35zł. Jednak najbezpieczniejsze dla psów są boksy transportowe. Małe umieszczamy za fotelem pasażera, a duże w bagażniku.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną