Mieszkanie z psem – co zrobić, aby utrzymać porządek?


                    Mieszkanie z psem – co zrobić, aby utrzymać porządek?
23Lip

Wiele osób, które chcą kupić lub przygarnąć psa wybiera go na podstawie wyglądu i np. długości sierści. Dzięki temu w domu pies nie będzie aż tak brudził. Prawda jest jednak taka, że czasem zakochujemy się od razu w psiaku i nie zwracamy uwagi na ewentualne niedogodności związane z jego utrzymaniem. Na szczęście, bez względu na to, jakiej rasy jest pies i jaką ma sierść, mieszkanie z nim wcale nie musi oznaczać bałaganu w domu. Poznaj kilka porad, jak utrzymać czystość posiadając psa.

Czyść psa po każdym spacerze

Psy często roznoszą po całym domu błoto. Dlatego po każdym spacerze warto przetrzeć mu łapy wilgotną szmatką i odczepić ewentualne niespodzianki z sierści. Jeśli pupil ma długą sierść, a na dworze pada, od razu po przyjściu do domu osusz mu sierść chłonną szmatką. Dzięki temu nieprzyjemny zapach mokrej sierści nie rozniesie się po domu.

Zdjęcie Mieszkanie z psem – co zrobić, aby utrzymać porządek? #1

Regularne sprzątanie sierści

O to musi dbać najbardziej. Jeśli nie usuwamy sierści z dywanu i mebli regularnie, po jakimś czasie zbierze się jej tam tak dużo, że będzie bardzo ciężko ją usunąć. Jeśli natomiast będzie oczyszczać meble np. co drugi dzień, zajmie nam to kilka minut. Z dywanu sierść należy usuwać odkurzaczem, natomiast do mebli możesz użyć zwykłej rolki do odzieży lub szczotki przeznaczonej do usuwania sierści. Sierść możesz również usunąć zwykłą gumową rękawiczką. Wystarczy ją założyć, lekko zwilżyć wodą i przecierać materiał.

Na meble warto również nałożyć narzutę, którą potem wystarczy tylko wyprać. Jest to dużo wygodniejsze niż czyszczenie obicia kanapy, czy ciągłe pranie pościeli.

Posłanie dla psa

Posłanie dla psa również musi być regularnie prane. Inaczej będzie ono psuć cały wygląd naszego pomieszczenia. Warto więc kupić takie posłanie, którego pokrycie łatwo się zdejmuje, wrzuca do pralki i czyste zakłada na nowo.

Wyczesywanie psa

Zdjęcie Mieszkanie z psem – co zrobić, aby utrzymać porządek? #2

Problem sierści znacząco się zmniejszy, jeśli regularnie będziesz czesać swojego psa. Dzięki temu sierść, która trafiłaby na dywan, podłogę, pościel i meble, trafi prosto do śmietnika.

Miejsce do jedzenia

Psy brudzą również wtedy, kiedy jedzą. Zorganizuj im więc miejsce do jedzenia, które łatwo będzie się sprzątać. Możesz np. pod miski podstawić dużą podstawkę. Dzięki temu wystarczy, że opłuczesz ją pod kranem, zamiast myć podłogę.

Ogranicz ilość psich gadżetów

Pies zdecydowanie bardziej zadowolony będzie z gryzaka, w którym umieszczona jest przekąska, lub z kości do gryzienia, którą zajmie się na kilka godzin, niż z niezliczonej ilości zabawek. Ogranicz ilość zabawek do 3-5 sztuk. Dzięki temu nie będziesz ich nieustannie zbierać z podłogi.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja