Nawet w czasie wolnym na straży prawa: Policjant zatrzymuje poszukiwanego

Krzysztof
Newsy
09.07.2024 10:20
Nawet w czasie wolnym na straży prawa: Policjant zatrzymuje poszukiwanego

5 lipca 2024 roku na ulicy Sienkiewicza w Dobroniu doszło do niezwykłego zdarzenia, które pokazuje, że prawdziwi stróże prawa są na służbie nawet poza godzinami pracy. Zastępca Komendanta VII Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, komisarz Maciej Plocek, wykazał się wyjątkową czujnością i profesjonalizmem, co doprowadziło do zatrzymania poszukiwanego przestępcy.

Niepokojące zachowanie na placu budowy

Cała sytuacja miała miejsce w godzinach popołudniowych, dokładnie o 17:25. Komisarz Plocek, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył trzech mężczyzn, którzy zachowywali się podejrzanie w pobliżu placu budowy. Jeden z nich nerwowo obserwował okolicę, podczas gdy dwóch pozostałych zaglądało do środka ogrodzonego terenu. Policjant, mając na uwadze swoje doświadczenie oraz wzrost liczby włamań i kradzieży w okresie letnim, postanowił zareagować.

Szybka i zdecydowana reakcja

Komisarz Plocek natychmiast zadzwonił na numer alarmowy, informując o swoich podejrzeniach. Poinformował również pracownicę sklepu, do którego się udawał, o zaistniałej sytuacji. Następnie, nie czekając na przybycie patrolu, postanowił samodzielnie ująć mężczyzn. Dzięki jego szybkiej reakcji, już po krótkiej chwili na miejsce przyjechał patrol umundurowanych policjantów z pabianickiej komendy.

Legitymowanie i zatrzymanie

Policjanci przystąpili do legitymowania trzech mężczyzn. 41-letni mieszkaniec Łasku oraz jego 44-letni kolega z Dobronia tłumaczyli, że przebywali w pobliżu placu budowy, ponieważ chcieli wypić alkohol w ustronnym miejscu. Ich 37-letni kolega również próbował wytłumaczyć swoje zachowanie, jednak po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Łasku do odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Ostateczne zatrzymanie

37-letni mieszkaniec gminy Dobroń został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie ma odbyć zasądzoną mu karę. Dzięki czujności i profesjonalizmowi komisarza Plocka, udało się zatrzymać poszukiwanego przestępcę, który mógł stanowić zagrożenie dla lokalnej społeczności.

Podsumowanie

Ta historia pokazuje, jak ważna jest czujność i gotowość do działania w każdej sytuacji. Policjanci są na służbie nie tylko w godzinach pracy, ale również poza nimi, dbając o bezpieczeństwo obywateli. Komisarz Maciej Plocek zasłużył na uznanie za swoją postawę i profesjonalizm, które przyczyniły się do zatrzymania poszukiwanego przestępcy.

Źródło: Policja Łódź

Kluczowe Punkty
  • Zastępca Komendanta VII Komisariatu Policji w Łodzi, komisarz Maciej Plocek, wykazał się czujnością nawet w czasie wolnym od służby.
  • Do zdarzenia doszło 5 lipca 2024 roku na ulicy Sienkiewicza w Dobroniu.
  • Policjant zauważył trzech mężczyzn podejrzanie zachowujących się w pobliżu placu budowy.
  • Jeden z mężczyzn, 37-letni mieszkaniec gminy Dobroń, był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Łasku do odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności.
  • Zastępca Komendanta natychmiast zareagował, wezwał służby mundurowe i ujął mężczyzn.
  • 37-latek został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną