Domowy dżem gotowy w 30 minut! TEN sposób, który zaoszczędzi ci godziny przy kuchni

Martyna P.
Kulinaria
11.06.2024 12:42
Domowy dżem gotowy w 30 minut! TEN sposób, który zaoszczędzi ci godziny przy kuchni

Robienie domowego dżemu truskawkowego to przyjemność, która przynosi satysfakcję i pyszne efekty. Czasami jednak proces ten może wydawać się czasochłonny. Na szczęście istnieje kilka trików, które pozwolą Ci przyspieszyć ten proces, nie tracąc przy tym jakości ani smaku. Oto pięć skutecznych sposobów na szybkie przygotowanie dżemu truskawkowego.

 5 trików na szybkie zrobienie dżemu truskawkowego

1. Wybór odpowiednich truskawek

Kluczowym elementem przyspieszenia przygotowania dżemu jest wybór odpowiednich owoców. Wybieraj dojrzałe i słodkie truskawki, które są pełne smaku i naturalnie soczyste. Dojrzałe owoce szybciej się rozgotują, co skróci czas gotowania dżemu.

2. Użycie żelatyny lub pektyny

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na przyspieszenie procesu robienia dżemu jest użycie żelatyny lub pektyny. Te naturalne substancje żelujące pozwalają dżemowi szybciej gęstnieć. Oto jak to zrobić:

  • Pektyna: Dodaj pektynę do gotujących się truskawek zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Pektyna pomaga dżemowi osiągnąć odpowiednią konsystencję w krótszym czasie.
  • Żelatyna: Alternatywnie, możesz użyć żelatyny, rozpuszczając ją w niewielkiej ilości wody przed dodaniem do dżemu.

Zdjęcie Jak przyspieszyć robienie dżemu truskawkowego? Poznaj 5 praktycznych trików #1

3. Krojenie truskawek na mniejsze kawałki

Mniejsze kawałki truskawek szybciej się gotują, co znacznie skraca czas przygotowania dżemu. Przed rozpoczęciem gotowania, pokrój truskawki na ćwiartki lub jeszcze drobniej. Dzięki temu owoce szybciej się rozpadną, a dżem szybciej osiągnie pożądaną konsystencję.

4. Gotowanie na szerokiej patelni

Gotowanie dżemu na szerokiej patelni zamiast w garnku to kolejny trik, który może przyspieszyć proces. Szersza powierzchnia parowania pozwala na szybsze odparowanie nadmiaru wody, co skraca czas gotowania. Pamiętaj jednak, aby często mieszać dżem, aby nie przypalił się na dnie patelni.

5. Wykorzystanie blendera

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć proces, możesz użyć blendera do zmiksowania części truskawek przed gotowaniem. Zmiksowane owoce szybciej osiągną konsystencję dżemu, co znacznie skróci czas gotowania. Możesz również zmiksować gotujący się dżem, aby uzyskać gładką konsystencję.

Przyspieszenie procesu robienia dżemu truskawkowego nie oznacza kompromisów w smaku czy jakości. Wybór odpowiednich truskawek, użycie żelatyny lub pektyny, krojenie owoców na mniejsze kawałki, gotowanie na szerokiej patelni oraz wykorzystanie blendera to sprawdzone triki, które pozwolą Ci szybko i łatwo przygotować pyszny domowy dżem. Wypróbuj te metody i ciesz się smakiem lata przez cały rok!

Kluczowe Punkty
  • Dżem truskawkowy można zrobić szybciej, stosując kilka prostych trików.
  • Wybieraj dojrzałe i słodkie truskawki, które szybciej się gotują.
  • Używaj żelatyny lub pektyny, aby dżem szybciej gęstniał.
  • Krojenie truskawek na mniejsze kawałki przyspiesza proces gotowania.
  • Gotowanie na szerokiej patelni pozwala na szybsze odparowanie wody.
  • Wykorzystanie blendera przyspiesza uzyskanie pożądanej konsystencji dżemu.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną