Zatrzymanie poszukiwanego przez Interpol w Opolu

Krzysztof
Newsy
14.05.2024 10:40
Zatrzymanie poszukiwanego przez Interpol w Opolu

27-letni Denys K. , który był poszukiwany międzynarodową czerwoną notą Interpolu , został zatrzymany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Przestępstwo, za które miał odpowiedzieć, miało miejsce na Ukrainie w 2018 roku. Chodziło o porachunki finansowe, które skończyły się ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu ofiary.

Denys K. uciekł, gdy sprawa trafiła przed organy ścigania i od tego czasu ukrywał się, zmieniając samochody i miejsca zamieszkania. Mimo zmiany wielu lokacji, jego ślady doprowadziły opolskich detektywów do miejsca, gdzie ostatecznie został zatrzymany.

Zatrzymanie nastąpiło na jednej z ulic w Opolu, gdzie Denys K. był zupełnie zaskoczony. Nie spodziewał się, że po tylu latach ktoś jeszcze będzie go szukał. Teraz jego dalsze losy leżą w rękach sądu, który zadecyduje o jego przyszłości. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Za sprawą skutecznej pracy opolskich policjantów, kolejny przestępca musi stawić czoła sprawiedliwości. To przypomnienie dla wszystkich, że choć czasami sprawiedliwość może być opóźniona, nigdy nie jest zapomniana.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu

Kluczowe Punkty
  • Denys K. zatrzymany przez opolskich policjantów
  • Za Denysem K. wystawiona czerwona nota Interpolu
  • Przestępstwo miało miejsce na Ukrainie w 2018 roku
  • Denys K. ukrywał się, zmieniając samochody i miejsca zamieszkania
  • Zatrzymanie nastąpiło na ulicy w Opolu, Denys K. był zaskoczony
  • O dalszych losach Denysa K. zadecyduje sąd, grozi mu do 5 lat więzienia
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną