Afera w Zakopanem! Miś z Krupówek żąda opłaty - Internauci w szoku! (WIDEO)

Ewelina
Newsy
03.03.2024 8:56
Afera w Zakopanem! Miś z Krupówek żąda opłaty - Internauci w szoku! (WIDEO)

W sercu Zakopanego, na słynnych Krupówkach, doszło do zdarzenia, które szybko stało się gorącym tematem wśród internautów. Filmik udostępniony przez Hannę Turnau, znaną aktorkę, przedstawia niecodzienne zdarzenie z udziałem mężczyzny w kostiumie misia, który domagał się zapłaty za niezamówione zdjęcie. Wideo to błyskawicznie zdobyło popularność, osiągając prawie 5 milinów wyświetleń, co spowodowało burzę komentarzy w mediach społecznościowych.

Nieproszony miś z Zakopanego pod lupą

Scena, którą zarejestrowała kamera, rozpoczyna się, gdy Turnau nagrywa krótką relację z popularnej ulicy. Nieoczekiwanie, pojawia się u boku mężczyzna w kostiumie białego misia, żądając opłaty za swoją obecność. Pomimo wyjaśnień aktorki, że nagrywa materiał dla siebie, mężczyzna nie ustępuje, co wywołuje zdumienie i dezaprobatę. "Zakopane to jest bardzo sympatyczne miasto", komentuje z uśmiechem Turnau, jednak to zachowanie misia skupia na sobie uwagę publiczności.

Reakcja sieci: Od oburzenia do krytyki

Wpis na profilu Turnau wywołał szerokie echo w internecie. Komentujący wyrażają niezadowolenie z zachowania przebranego mężczyzny, krytykując jego podejście do turystów i oskarżając go o chciwość. Niektórzy użytkownicy sieci posunęli się nawet do stwierdzenia, że takie postępowanie powinno być eliminowane z przestrzeni publicznej. Wobec narastającej fali krytyki, sprawa szybko znalazła odzwierciedlenie w mediach, przyciągając jeszcze większą uwagę.

Prawna ochrona wizerunku a miś bez twarzy

Kwestia prawna dotycząca incydentu z misiem na Krupówkach wydaje się być skomplikowana. Polskie prawo autorskie jasno rozgranicza uwiecznianie wizerunku od jego rozpowszechniania. Zgodnie z ustawą, osoba przebrana za misia, będąca na ulicy o dużym natężeniu ruchu, nie może liczyć na ochronę swojego wizerunku w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Co więcej, argument o miejscu publicznym dodatkowo umacnia stanowisko, że miś, jako część miejskiego krajobrazu, nie może rościć sobie praw do ochrony swojego "wizerunku" w rozumieniu prawnym.

Zakopiańska afera w szerszym kontekście

Ta niecodzienna sytuacja rzuca światło na szerszy problem związany z interakcją między turystami a mieszkańcami popularnych miejscowości turystycznych. Zakopane, jako miasto o unikatowym charakterze i bogatej kulturze, znajduje się w centrum uwagi, a incydent z misiem staje się pretekstem do dyskusji o wzajemnym szacunku i zrozumieniu potrzeb obu stron.

Kluczowe Punkty
  • Aktorka Hanna Turnau udostępniła filmik z Zakopanego, na którym mężczyzna w kostiumie misia, domagał się zapłaty za niezamówione zdjęcie.
  • Zdarzenie zdobyło popularność w mediach społecznościowych, osiągając prawie 5 milinów wyświetleń.
  • Internauci wyrażali niezadowolenie z zachowania mężczyzny, oskarżając go o chciwość.
  • Sprawa wywołała dyskusję na temat prawnej ochrony wizerunku na miejscach publicznych.
  • Incydent z misiem stał się pretekstem do dyskusji o wzajemnym szacunku i zrozumieniu potrzeb turystów i mieszkańców popularnych miejscowości turystycznych.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną