Po prostu pyszny, trochę jest przy nim pracy, ale zdecydowanie efekt jest tego warty. Placki są mięciutkie i słodkie. Idealne ciasto na święta i nie tylko, spróbujcie koniecznie...Polecam Składniki: na ciasto: 120 g masła, 250 g cukru pudru 3 łyżki miodu, płaska łyżka sody, 1 łyżka octu 10% 2 jajka, 600 g mąki pszennej na krem: 2 budynie waniliowe, 850 ml mleka 200g masła, puszka masy kajmakowej (500g) 120 g orzeszków Przygotowanie: Zaczynamy od wrzucenia do garnka, masła, miodu i cukru pudru, podgrzewamy na małym ogniu aż się rozpuści, wtedy …
🍴 Miodownik kajmakowy z budyniowym kremem - niebo w gębie!
- Liczba porcji: 15
- Czas gotowania: 60 min
- Czas przygotowania: 40 min
- Szacunkowy koszt: 30 zł
Informacje o wartości odżywczej
- Kalorie: 500 kcal
- Tłuszcz: 20 g
- Węglowodany: 70 g
- Białko: 5 g
Składniki
- 1 kg mąki pszennej
- 500 g miodu
- 200 g masła
- 200 g cukru
- 4 jajka
- 200 ml mleka
- 30 g proszku do pieczenia
- 2 laski wanilii
- 500 ml śmietanki 30%
- 200 g kajmaku
- 2 opakowania budyniu waniliowego
- 400 g cukru
Przepis
Ten przepis na miodownik kajmakowy z kremem budyniowym to prawdziwa uczta dla podniebienia. To ciasto jest idealne na każdą familijną okazję, czy to urodziny, święta czy po prostu niedzielny deser. Każdy kęs jest pełen smaku dzięki połączeniu miodowego ciasta, słodkiego kremu budyniowego i kajmakowej polewy. Mimo że ten przepis wymaga nieco pracy, jego smak na pewno to wynagrodzi. Ciasto jest idealne do podania zaraz po przygotowaniu, ale smakuje jeszcze lepiej następnego dnia, kiedy wszystkie smaki się przegryzą. Ta receptura jest sprawdzona i zawsze wychodzi - to gwarancja sukcesu na każdej domowej imprezie. Z naszym przepisem na pewno poradzisz sobie krok po kroku. Smacznego!
- Podgrzewamy miód z masłem i cukrem do momentu, aż cukier się rozpuści.
- Dodajemy mąkę, proszek do pieczenia i jajka, mieszamy do uzyskania jednolitej masy.
- Masę dzielimy na 5 równych części i każdą pieczemy oddzielnie przez około 10 minut w 180 stopniach. Po upieczeniu obieramy z wierzchu szorstką skórkę i pozostawiamy do ostygnięcia.
- W międzyczasie robimy krem budyniowy, gotując budyń z mlekiem i cukrem. Do gotowego budyniu dodajemy połowę masła i mieszamy do połączenia składników.
- Kiedy masy są już zimne, smarujemy każdą masłecznym kremem budyniowym i składamy w całość.
- Na koniec polewamy ciasto kajmakową polewą przygotowaną z kajmaku i śmietanki. Smacznego!