Nowa opłata w Ryanair? Pasażerowie przecierają oczy ze zdumienia!

Agnieszka
Newsy
06.12.2023 9:50
Nowa opłata w Ryanair? Pasażerowie przecierają oczy ze zdumienia!

Tanie linie lotnicze prześcigają się w dokładaniu kolejnych opłat na pasażerów. Zabranie większej walizki czy pierwszeństwo wejścia na pokład od dawna już są płatne. Teraz jednak pojawiły się głosy, że Ryanair wprowadził kolejną opłatę, z której pasażerowie z pewnością nie będą zadowoleni. Poznaj szczegóły.

Nowa opłata w liniach lotniczych Ryanair?

Na portalu “The Mail on Sunday” pojawiła się rozmowa z pracownikami londyńskiego lotniska. Poinformowali oni, że linie lotnicze Ryanair chcą pobierać opłaty za możliwość pobrania elektronicznej karty pokładowej. 

Oznaczałoby to, że pasażerowie będą musieli zapłacić na przydzielenie im losowego miejsca na pokładzie. 

Okazuje się bowiem, że wybranie losowego miejsca zamiast płatnego ma wiązać się z koniecznością zapłaty za możliwość pobrania elektronicznej karty pokładowej.

Jeśli jednak za elektroniczna kartę pokładową pasażerowie nie zapłacą kwoty od 8 do 21 funtów (40 - 106 zł), będą musieli ustawić się w kolejce na lotnisku, aby w ten sposób otrzymać wydrukowaną kartę pokładową.

Pasażerka opisała swoją sytuację 

Jedna z pasażerek opisała swoją sytuację. Vivien Lovrin zarezerwowała lot z Londynu do NIemiec w miniony czwartek. Z opcji wybrała bezpłatne miejsce na pokładzie, czyli takie, które przydziela się losowo.

Po wprowadzeniu danych otrzymała komunikat z dalszymi instrukcjami. “Odprawa zakończona. Odbierz swoją katę pokładową już teraz i uniknij stania w kolejce na lotnisku, dodając miejsce”.

“Kiedy myślałeś, że Ryanair nie może upaść niżej, znaleźli sposób, aby zmusić cię do zakupu miejsca. Jak to jest legalne? Odprawa online nie ma na celu uniknięcia stania w kolejkach na lotnisku?” - pyta pasażerka.

Biuro prasowe Ryanair nie potwierdza tych doniesień

Biuro prasowe Ryanair w odpowiedzi na zarzuty pasażerki przesłało “Daily Mail” odpowiedź, w której zaprzecza, aby opłaca za elektroniczną kartę pokładową miała miejsce.

"Ta informacja jest fałszywa. Nie ma żadnych opłat za cyfrową kartę pokładową Ryanair. Każdy pasażer Ryanair może uiścić opłatę za wybór konkretnego miejsca w samolocie, jeżeli ma taką potrzebę, lub też zdecydować się na bezpłatny losowy przydział miejsca". - odpowiada przedstawiciel Ryanaira.

Kluczowe Punkty
  • Ryanair oskarżany o wprowadzenie opłaty za elektroniczną kartę pokładową.
  • Opłata miałaby dotyczyć pasażerów, którzy wybierają losowe miejsce na pokładzie.
  • Allegacje pochodzą od pasażerki i pracowników londyńskiego lotniska.
  • Koszt opłaty miałby wynosić od 8 do 21 funtów.
  • Biuro prasowe Ryanair zaprzecza wprowadzeniu takiej opłaty.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną