Tauron ostrzega! Nie ufaj stronom z naszym logo w mediach społecznościowych!

Martyna
Newsy
05.12.2023 19:16
Tauron ostrzega! Nie ufaj stronom z naszym logo w mediach społecznościowych!

Od kilku dni Tauron ostrzega przed rosnącym zagrożeniem związanym z fałszywymi stronami internetowymi, które nadużywają logo firmy. Spółka energetyczna podkreśla, że nie prowadzi obecnie żadnych kampanii promocyjnych dotyczących finansowania inwestycji grupy na platformach społecznościowych. Sprawdź na co zwrócić uwagę i nie daj się oszukać.

Próby oszustwa

Niebezpieczne strony internetowe promowane są głównie w mediach społecznościowych i komunikatorach, gdzie cyberprzestępcy starają się podszyć pod Grupę Tauron, próbując wyłudzić środki na rzekome projekty inwestycyjne. Ponadto, w ramach złośliwej kampanii, oszuści nawiązują kontakt zarówno telefoniczny, jak i poprzez komunikatory, co stanowi dodatkowe ryzyko dla potencjalnych ofiar.

Aby skutecznie zabezpieczyć się przed tego rodzaju oszustwami, istotne jest, aby pamiętać o autentyczności oficjalnej strony internetowej Taurona, która ma adres www.tauron.pl. Ponadto, system transakcyjny obsługujący klientów nosi nazwę "Mój Tauron" i jest dostępny pod adresem www.mojtauron.pl.

Zdjęcie Tauron ostrzega! Nie ufaj stronom z naszym logo w mediach społecznościowych! #1
https://www.tauron.pl/dla-domu

Cyberprzestępcy w sieci

Analizując obecne zagrożenia, przedstawiciele Taurona zauważyli znaczący wzrost aktywności cyberprzestępców, szczególnie w próbach wyłudzenia środków pod pretekstem inwestycji Grupy Tauron. Zauważalne jest także, że w okresie przedświątecznym zwiększa się liczba przestępstw internetowych, co dodatkowo utrudnia ochronę przed oszustwami.

W odpowiedzi na te zagrożenia, Tauron zainaugurował kampanię promocyjną, której celem jest promowanie zasad bezpieczeństwa w Internecie. Spółka opublikowała specjalny poradnik o nazwie:

"W Internecie rób prezenty bliskim, nie oszustom!" - tauron.pl/bezpieczenstwo.

W ramach tej inicjatywy, eksperci edukacyjni Taurona identyfikują popularne rodzaje oszustw, szczególnie intensywnie występujące przed świętami, i udzielają praktycznych wskazówek, jak unikać pułapek.

Bezpieczeństwo online 

Specjaliści ds. bezpieczeństwa w sieci podkreślają, że cyberprzestępcy dążą do wyłudzenia środków lub danych. Oszuści często wykorzystują dane osobowe, hasła i kody dostępu, aby dokonywać nielegalnych transakcji na szkodę ofiar. W związku z tym eksperci zalecają zachowanie zdrowego rozsądku i unikanie działania pod wpływem emocji. Przestrzegają, że przestępcza kreatywność w tym zakresie jest niemal nieograniczona.

Warto pamiętać, że do czasu potwierdzenia autentyczności komunikatu, należy zachować szczególną ostrożność i nie klikać w podejrzane linki, nie odpowiadać na wiadomości oraz nie otwierać załączników.

Kluczowe Punkty
  • Tauron ostrzega przed fałszywymi stronami internetowymi, które nadużywają logo firmy i próbują wyłudzić środki na rzekome projekty inwestycyjne.
  • Cyberprzestępcy promują niebezpieczne strony głównie w mediach społecznościowych i komunikatorach, nawiązując kontakt zarówno telefoniczny, jak i poprzez komunikatory.
  • Aby zabezpieczyć się przed oszustwami, istotne jest pamiętać o autentyczności oficjalnej strony internetowej Taurona (www.tauron.pl) i systemu transakcyjnego "Mój Tauron" (www.mojtauron.pl).
  • Wzrost aktywności cyberprzestępców jest znaczący, szczególnie w okresie przedświątecznym.
  • Tauron zainaugurował kampanię promocyjną, której celem jest promowanie zasad bezpieczeństwa w Internecie.
  • Eksperci z Taurona identyfikują popularne rodzaje oszustw i udzielają praktycznych wskazówek, jak unikać pułapek.
  • Cyberprzestępcy dążą do wyłudzenia środków lub danych, często wykorzystując dane osobowe, hasła i kody dostępu.
  • Do czasu potwierdzenia autentyczności komunikatu, należy nie klikać w podejrzane linki, nie odpowiadać na wiadomości oraz nie otwierać załączników.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną