Wsparcie dla układu krążenia – tabletki z wyciągiem z głogu. Jakie korzyści niosą?

Martyna P.
Zdrowie
06.10.2023 11:59
Wsparcie dla układu krążenia – tabletki z wyciągiem z głogu. Jakie korzyści niosą?

Kiedy mówimy o zdrowiu układu krążenia, myślimy o sercu, naczyniach krwionośnych, a także o tym, co można zrobić, by je wspierać. Jednym z najbardziej znanych naturalnych środków poprawiających pracę serca jest wyciąg z głogu. W tym artykule przyjrzymy się korzyściom płynącym z zażywania tabletek z jego wyciągiem.

Głóg – skarbnica naturalnych składników

Głóg to drzewo lub krzew o długości historii w medycynie ludowej. Już od wieków wykorzystywany był jako środek wzmacniający serce i układ krążenia. Współczesne badania potwierdzają, że jego owoce, liście i kwiaty zawierają związki aktywne, takie jak flawonoidy, które korzystnie wpływają na układ krążenia.

Zdjęcie Wsparcie dla układu krążenia – tabletki z wyciągiem z głogu. Jakie korzyści niosą? #1

Korzyści dla układu krążenia

Wzmacniające działanie na mięsień sercowy

Jednym z głównych składników aktywnych głogu są oligomeryczne procyjanidyny, które pomagają wzmocnić i chronić mięsień sercowy.

Poprawa krążenia

Flawonoidy zawarte w głogu mają zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych, co sprzyja lepszemu przepływowi krwi i obniżeniu ciśnienia krwi.

Działanie antyoksydacyjne

Głóg jest bogaty w antyoksydanty, które chronią nasze komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Inne korzyści zdrowotne

Poza korzyściami dla serca, tabletki z wyciągiem z głogu mogą przynieść również inne korzyści zdrowotne. Znane są z łagodzenia objawów menopauzy, poprawy snu czy wsparcia w stanach nerwowych.

Jak stosować tabletki z wyciągiem z głogu?

Zanim zaczniesz stosować jakiekolwiek suplementy, warto skonsultować się z lekarzem. Choć głóg jest naturalnym składnikiem, to jednak może oddziaływać z niektórymi lekami. Zaleca się stosować tabletki zgodnie z zaleceniami producenta lub farmaceuty.

Wsparcie układu krążenia to kluczowy aspekt dbania o swoje zdrowie. Naturalne składniki, takie jak wyciąg z głogu, mogą okazać się cennym sprzymierzeńcem w tej walce. Pamiętaj jednak, że samo zażywanie suplementów to tylko jeden z elementów zdrowego stylu życia. Regularne badania, aktywność fizyczna i zrównoważona dieta to podstawa zdrowia każdego z nas.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną