Kartka z kalendarza: 22 września - imieniny, gwiazdy, nietypowe święta! Odkryj sekrety tego dnia!

Martyna P.
Newsy
21.09.2023 11:48
Kartka z kalendarza: 22 września - imieniny, gwiazdy, nietypowe święta! Odkryj sekrety tego dnia!

Witajcie, Drodzy Czytelnicy! Stało się! Jesień oficjalnie zawitała do naszych kalendarzy. Piątek, 22 września, to idealny czas, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co przynosi nam ten niezwykły dzień.

Imieniny

W tym pięknie rozpoczynającym się dniu świętują:

Tomasz - Mężczyźni o tym imieniu charakteryzują się zdecydowaną postawą i determinacją. Posiadają silną wewnętrzną moc, a jednocześnie potrafią być empatyczni i pomocni wobec innych.

Mira - Kobiety o tym imieniu często wykazują się niezwykłą wrażliwością i intuicją. Mira to osoba pełna pozytywnej energii, która zaraża ją innych.

Niech ten dzień będzie dla Was wyjątkowy i pełen miłych niespodzianek!

Historia tego dnia

22 września przynosi nam pewne ważne rocznice:

  • 1862 r. – Prezydent Abraham Lincoln ogłosił Emancypacyjną Proklamację, która stała się przełomem w dążeniu do zniesienia niewolnictwa.

  • 1980 r. – Wybuchła wojna między Irakiem a Iranem, trwająca aż 8 lat, której skutki odczuwane są do dziś.

Nietypowe Święta

Dzisiaj możemy świętować także:

  • Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu – Zachęta dla nas wszystkich, aby na chwilę odłożyć kluczyki od auta i postawić na ekologiczne środki transportu, czy choćby spacer.

  • Światowy Dzień Rhinna – Święto dedykowane temu niezwykłemu programowi komputerowemu, który pomaga architektom i projektantom na całym świecie.

Motto dnia

"Wolność rodzi się z odwagi"

- myśląc o Emancypacyjnej Proklamacji Lincolna, przypominajmy sobie, jak ważne są nasze działania w dążeniu do wolności i równości.

Zjawiska astronomiczne

  • Układ Gwiazd – Dzisiaj na niebie króluje gwiazdozbiór Panny. Symbolem równowagi i harmonii, idealnie pasuje do tej pory roku.

  • Położenie Słońca – Dzień zaczyna się o 6:11 i kończy o 18:45. Te jesiennie wydłużające się wieczory to idealny czas na spędzenie go w gronie najbliższych.

  • Fazy Księżyca – Wkraczamy w fazę ostatniej kwadry, która sprzyja introspekcji i spokojnemu przemyśleniu spraw minionego czasu.

Ile dni do końca roku?

Pozostało nam dokładnie 100 dni do końca 2023 roku. Ile jeszcze niezwykłych chwil i wydarzeń przede nami!

Przysłowie na dziś 

"Nie od razu Kraków zbudowano."

Jesienne piątki to czas pełen magii, kiedy natura ubiera się w najpiękniejsze kolory i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niech ten dzień będzie dla Was czasem refleksji, radości i planowania weekendowych przygód. Jesień w Polsce potrafi być naprawdę cudowna. Zanurzcie się w jej barwach, ciepłych swetrach i

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną