Rewolucja w Lidlu! Sprawdź, jakie owoce i warzywa znikną z półek!

Justyna
Newsy
17.09.2023 10:19
Rewolucja w Lidlu! Sprawdź, jakie owoce i warzywa znikną z półek!

Lidl, jedna z najpopularniejszych sieci supermarketów na świecie, od dawna znana jest z szerokiego wyboru świeżych owoców i warzyw dostępnych przez cały rok. Jednak ostatnie wydarzenia na rynku spożywczym zapowiadają pewną rewolucję w dostępności niektórych egzotycznych produktów. Jakie owoce i warzywa znikną z półek Lidla?

Transport i dostępność

Kluczowym czynnikiem wpływającym na dostępność owoców i warzyw w supermarketach jest ich transport. Produkty, które można dłużej przechowywać, zazwyczaj są transportowane drogą morską lub lądową, co pozwala na ich utrzymanie w stałej ofercie przez większość roku.

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie wszystkie egzotyczne owoce i warzywa zostaną wyeliminowane z półek Lidla. Te, które można przechowywać dłużej i transportować w bardziej ekologiczny sposób, wciąż będą dostępne. Wśród nich znajdują się banany, mango, awokado czy pomarańcze, które są zazwyczaj transportowane statkami lub samochodami.

Nowe podejście Lidla

Jednak to, co się zmienia w Lidlu, to bardziej zrównoważone podejście do dostaw. Sieć ta zobowiązała się do ograniczenia korzystania z transportu lotniczego w przypadku owoców i warzyw, które można dostarczyć innymi środkami transportu. Ma to związek z faktem, że transport lotniczy jest nie tylko droższy, ale także ma większy wpływ na środowisko naturalne niż transport morski czy lądowy. Oznacza to, że produkty o krótszym terminie przydatności do spożycia, takie jak świeże jagody czy szparagi, mogą być trudniej dostępne lub dostarczane w ograniczonych ilościach.

Warto zauważyć, że ta zmiana jest częścią szerszego trendu w branży spożywczej, który kładzie większy nacisk na zrównoważoną produkcję i dystrybucję. Klienci coraz częściej wybierają produkty, które zostały dostarczone w sposób bardziej przyjazny dla środowiska, co wpływa na strategie dostawców i detalistów.

Alternatywy lokalne

W obliczu tych zmian można także zastanowić się nad poszukiwaniem lokalnych alternatyw. Coraz więcej konsumentów skupia się na zakupach produktów w sezonie i pochodzących z lokalnych źródeł. Takie podejście nie tylko wpływa korzystnie na środowisko, ale także wspiera lokalnych producentów.

Warto również śledzić rozwój sytuacji na rynku spożywczym i dostosowywać swoje zakupy do zmieniających się warunków. Owoce i warzywa stanowią ważny element naszej diety, dlatego należy być świadomym konsumentem i wybierać produkty zgodnie z dostępnymi możliwościami.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną