Pozbądź się pająków raz na zawsze! Sprawdź przepis na domowy spray!

Martyna P.
Dom
15.09.2023 12:22
Pozbądź się pająków raz na zawsze! Sprawdź przepis na domowy spray!

Każdy z nas chciałby się cieszyć komfortem i bezpieczeństwem swojego domu bez niechcianych gości, takich jak pająki. Choć większość z nich jest niegroźna dla ludzi, ich obecność może niektórym sprawiać dyskomfort. Na szczęście istnieją naturalne i łatwe w użyciu środki, które pomogą odstraszyć te stworzenia. Spróbujmy użyć do tego celu takich składników jak cytryna i mięta.

Przygotuj domowy spray na pająki 

Naturalny spray na bazie mięty

Pierwszym, co warto wypróbować, jest stworzenie naturalnego repelentu z wykorzystaniem mięty. Możemy użyć zarówno olejku miętowego, jak i świeżych lub suszonych liści tej rośliny.

Aby przygotować mieszankę z olejku miętowego, potrzebujemy:

  • 10-15 kropli olejku miętowego,
  • 500 ml wody.

Składniki te mieszamy i wlewamy do spryskiwacza. Następnie spryskujemy parapety, ramy okienne, i kratki wentylacyjne, aby zabezpieczyć dom przed pająkami.

Jeśli wolimy zrobić napar, potrzebujemy:

  • Garść świeżych lub suszonych liści mięty,
  • 500 ml wrzącej wody.

Zalewamy liście wodą i pozostawiamy do naciągnięcia na około 30 minut. Następnie odcedzamy napar i również wlewamy do spryskiwacza.

Zdjęcie Pająki wchodzą do domu i zaburzają Twój spokój? Wykonaj domowy spray, a pozbędziesz się niechcianych gości! #1

Naturalny spray na bazie cytryny 

Kolejnym doskonałym środkiem, który może pomóc w walce z pająkami, jest sok z cytryny. Do przygotowania tego środka potrzebujemy:

  • Sok z 1 dużej cytryny,
  • 500 ml wody.

Mieszamy składniki i wlewamy do spryskiwacza. Również tym środkiem możemy spryskać parapety, ramy okienne i kratki wentylacyjne. 

Pająki są częścią naturalnego środowiska i pełnią ważną rolę w ekosystemie, jednak ich obecność w naszych domach może być niepożądana. Dzięki prostym, naturalnym środkom, możemy zabezpieczyć swój dom, nie szkodząc przy tym środowisku. Mięta i cytryna to nie tylko skuteczne repelenty, ale również zapewniają przyjemny, odświeżający zapach w naszych domach. Wypróbuj te metody i ciesz się komfortem wolnym od pająków.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną