Biały uśmiech bez wizyty u dentysty? Odkryj sekretny składnik z Twojej kuchni!

Martyna P.
Uroda
14.09.2023 11:49
Biały uśmiech bez wizyty u dentysty? Odkryj sekretny składnik z Twojej kuchni!

Jednym z najważniejszych atutów zdrowego i pięknego uśmiechu jest biel zębów. Nie tylko wpływa ona na estetykę, ale też jest świadectwem odpowiedniej higieny jamy ustnej. Mimo regularnego mycia zębów, ich kolor może się zmieniać pod wpływem różnych czynników. Ostatnio coraz więcej osób szuka naturalnych metod wybielania zębów, a jednym z proponowanych rozwiązań jest kurkuma. Ale czy naprawdę można z jej pomocą osiągnąć upragniony efekt?

Domowa pasta wybielająca z kurkumy – przepis krok po kroku

Mimo że kurkuma jest znana jako barwnik, który może przebarwiać powierzchnie, paradoksalnie istnieją doniesienia sugerujące, że może ona pomoc w naturalnym wybielaniu zębów. Chociaż brakuje obszernych badań naukowych potwierdzających skuteczność tej metody, wielu ludzi uznaje ją za bezpieczny i naturalny sposób na poprawę koloru zębów.

Jeśli zdecydujesz się wypróbować kurkumę w celu wybielania zębów, możesz przygotować prostą domową pastę.

Oto, jak to zrobić:

  1. Przygotuj składniki: będziesz potrzebować 1 łyżeczki kurkumy w proszku i 1 łyżeczki oleju kokosowego.
  2. Zmieszaj składniki: w małej miseczce, połącz kurkumę z olejem kokosowym, aż uzyskasz jednolitą masę.
  3. Nałóż pastę na szczoteczkę: użyj szczoteczkę do zębów, aby nałożyć mieszankę na zęby.
  4. Szczotkuj zęby: dokładnie szczotkuj zęby przez 2-3 minuty.
  5. Opłucz usta: po szczotkowaniu opłucz usta wodą, aby usunąć resztki pasty.

Zabieg powtarzaj przez kilka dni, aby zobaczyć efekty.

Zdjęcie Twoje zęby są żółte? Użyj przyprawy ze swojej kuchni ciesz się białym uśmiechem! #1

Właściwości kurkumy

Kurkuma, znana też jako szafran indyjski, jest przyprawą o silnych właściwościach przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych oraz antybakteryjnych. Dzięki kurkuminie – głównemu składnikowi aktywnemu kurkumy, przyprawa ta ma za zadanie wspomagać zdrowie jamy ustnej. Niektóre badania sugerują, że kurkuma może być pomocna w redukowaniu płytki nazębnej oraz stanów zapalnych dziąseł.

Od czego zależy kolor naszych zębów?

Kolor zębów jest determinowany wieloma czynnikami, w tym genetyką, dietą, nawykami oraz higieną jamy ustnej. Produktami, które mogą przyczyniać się do przebarwień zębów, są przede wszystkim kawa, herbata, czerwone wino oraz tytoń. Ponadto, z wiekiem szkliwo zębów naturalnie się ściera, ujawniając żółtej barwy zębinę.

Zanim zdecydujesz się na użycie kurkumy do wybielania zębów, warto skonsultować się z dentystą, aby upewnić się, że metoda ta jest dla Ciebie bezpieczna. Pamiętaj, aby wybierać produkty, które nie będą nadmiernie szkodzić Twoim zębom, dbając równocześnie o regularną kontrolę stanu jamy ustnej.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną