Związek bez pożądania! [LIST DO REDAKCJI]

Ewelina
Związki
31.08.2023 9:13
Związek bez pożądania! [LIST DO REDAKCJI]

Droga Redakcjo, piszę do Was z sercem pełnym sprzecznych uczuć, które nie dają mi spokoju. Moje małżeństwo, choć oparte na głębokim uczuciu, zaufaniu i wzajemnym wsparciu, napotyka na problem, który z każdym dniem staje się coraz bardziej dotkliwy. Mój mąż, mężczyzna, którego kiedyś pożądałam z każdą cząstką mojego ciała, teraz nie pociąga mnie fizycznie.

Zaniedbanie czy brak zrozumienia?

Nie jest to kwestia upływającego czasu czy zmieniających się standardów piękna. Zauważyłam, że mój mąż po prostu przestał dbać o siebie. Pamiętam dni gdzie dbał o swoją dietę i wybierał ubrania, które podkreślały jego atuty. Teraz często widzę go w starych dresach, z zapuszczoną brodą i włosami. Jego brak troski o własny wygląd i zdrowie sprawia, że trudno mi dostrzec w nim tego przystojniaka, za którym kiedyś szalałam.

Miłość kontra pożądanie

Kocham go. Jego inteligencja, poczucie humoru i oddanie rodzinie są niezastąpione. Często śmiejemy się razem, wspieramy w trudnych chwilach i dzielimy radościami. Ale zastanawiam się, czy miłość może przetrwać bez iskry pożądania? Czy mogę być szczęśliwa w związku, w którym brakuje mi fizycznej atrakcji do partnera? Czy nie jestem powierzchowna, skupiając się na jego wyglądzie, zamiast doceniać to, co w nim najlepsze?

Szukanie rozwiązania

Nie chcę ranić jego uczuć, mówiąc otwarcie o moich obawach. Ale jednocześnie pragnę, aby znów zaczął dbać o siebie, nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla siebie. Jak mogę mu to delicjatnie przekazać? Próbowałam zachęcać go do wspólnych spacerów, zapisać się na kurs tańca czy nawet do siłowni. Ale zawsze jest jakiś powód, by tego nie robić. Czy to zmęczenie po pracy, czy brak motywacji. Zastanawiam się, czy za tym zaniedbaniem nie kryje się jakiś głębszy problem, którego nie jestem świadoma.

Odczucia i zachowania męża

Z drugiej strony, zauważyłam pewne zmiany w jego zachowaniu. Często jest zamknięty w sobie, unika rozmów o swoim dniu i wydaje się być przygnębiony. Zastanawiam się, czy to nie jest objaw jakiegoś problemu zdrowotnego czy psychicznego. Może czuje się niedoceniany w pracy? A może ma jakieś niepowiedziane obawy czy lęki? Chciałabym mu pomóc, ale nie wiem, jak podejść do tematu.

Prośba o radę

Droga Redakcjo, piszę do Was, bo potrzebuję wsparcia i porady. Jak mogę pomóc mojemu mężowi zrozumieć moje uczucia, nie raniąc go przy tym? Czy miłość może przetrwać bez fizycznej iskry? Jak mogę pomóc mu odzyskać pewność siebie i dbać o siebie?

Z poważaniem,

Zatroskana Żona.

Odpowiedź Redakcji:

Drogie Czytelniczki i Czytelnicy, jeśli borykacie się z podobnymi dylematami lub innymi problemami, które chcielibyście podzielić się z nami, zachęcamy do napisania na adres [email protected].

Gwarantujemy pełną anonimowość i dyskrecję. Pamiętajcie, że dzielenie się swoimi uczuciami i doświadczeniami może być pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedzi i wsparcia. Jesteśmy tu dla Was, by słuchać, doradzać i inspirować.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną