Jakie są korzyści z łączenia ubezpieczeń AC i OC w jednym Pakiecie?

Sponsorowany
Poradnik
29.08.2023 12:39
Jakie są korzyści z łączenia ubezpieczeń AC i OC w jednym Pakiecie?

 

Ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się na obowiązkowe i dobrowolne. Na polisy z tej drugiej grupy warto się zdecydować, by w jeszcze większym zakresie chronić swój samochód. Jakie są korzyści z łączenia ubezpieczeń AC i OC w jednym Pakiecie? Podpowiadamy!

Czym jest Pakiet OC i AC?

Każdy pojazd mechaniczny zarejestrowany w Polsce musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne (OC). Jeżeli ubezpieczony kierowca spowoduje szkodę, to z OC, które wykupił, wypłacane jest odszkodowanie osobie przez niego poszkodowanej w wyniku wypadku na drodze lub kolizji. Ubezpieczenie AC to polisa dobrowolna. Jest to zabezpieczenie dodatkowe – jeśli uszkodzisz swoje auto (a rodzaj uszkodzenia jest zgodny z OWU), nie będziesz musiał naprawiać pojazdu z własnej kieszeni. Ubezpieczenie działa także w przypadku skutków kradzieży samochodu.

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom zakup Pakietu OC i AC. Taką polisę można zakupić również w LINK4. Warto to zrobić, ponieważ te dwa ubezpieczenia świetnie się uzupełniają i zapewniają w ten sposób szerszy zakres ochrony.

W przypadku OC zakres ochrony jest taki sam we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Reguluje go ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Autocasco z kolei może obejmować różny zakres  ochrony i różni się w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Wśród najczęstszych szkód, które rekompensuje  za którew ramach których wypłacane jest odszkodowanie z AC, znajdują się wypadki i kolizje z innymi pojazdami, ludźmi, zwierzętami i przedmiotami, a także działania zjawisk pogodowych, kradzież pojazdu i akty wandalizmu.

Dla kogo Pakiet OC i AC?

Na zakup Pakietu OC i AC powinni zdecydować się przede wszystkim właściciele samochodów, którym zależy na zwiększonej ochronie pojazdów w razie nieprzewidzianych skutków sytuacji drogowych. Mowa tutaj o posiadaczach aut nowych i kilkuletnich. W ich przypadku koszty związane z naprawą lub zakupem nowego pojazdu mogą być bardzo wysokie. Mając wykupiony Pakiet OC i AC nie trzeba się tym przejmować, bowiem wypłatą odszkodowania m.in. za skradziony pojazd zajmuje się towarzystwo ubezpieczeniowe (jeśli przypadek jest zgody z OWU). 

Pakiet OC i AC to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kierowców tych, którzy dużo podróżują. Na drodze czeka wiele nieprzewidzianych sytuacji – kolizje na parkingu, stłuczki czy wypadki drogowe to tylko niektóre z nich. Warto być na nie przygotowanym – zakup ubezpieczeń w pakiecie to ochrona zarówno samochodu, jak i kierowcy oraz pasażerów.

Jakie jeszcze dodatkowe ubezpieczenie można kupić z OC?

Ubezpieczenia OC i AC to pakiet dostępny dla właścicieli samochodów. Jednak w LINK4 oprócz OC, możesz wykupić także inne ubezpieczenia. Kierowcy mogą zdecydować się na OC wraz z wykupionym NNW – to dobrowolne ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Chroni ono kierowcę i pasażerów w razie doznania m.in. uszczerbku na zdrowiu. 

Kolejna opcja to OC z wykupionym Assistance. W ramach tego połączenia, oprócz zakresu działania OC, kierowca może liczyć na pomoc techniczną w wyniku awarii, wypadku, uszkodzenia, kradzieży i wandalizmu samochodu. 

Jeśli Pakiet OC i AC jest zbyt dużym obciążeniem finansowym dla kierowcy, to może on zdecydować się na ubezpieczenie Smartcasco. To wersja ubezpieczenia AC z węższym zakresem ochronyTo niepełna wersja ubezpieczenia Autocasco, który możesz dostosować do własnych potrzeb i możliwości. Pozwala zabezpieczyć pojazd przed żywiołami, kradzieżą auta, bądź szkodą całkowitą. 

Innym rozwiązaniem jest rozłożenie płatności za wybrane ubezpieczenie na dogodne raty – składkę w LINK4 można bowiem opłacić zarówno jednorazowo, jak i podzielić na mniejsze kwoty. To sposób na skorzystanie z Pakietu OC i AC, czy kilku ubezpieczeń jednocześnie bez zbyt dużego, jednorazowego obciążenia finansowego.

Interesuje Cię pakiet ubezpieczeń OC i AC? W LINK4 możesz go kupić nawet bez wychodzenia z domu. Wejdź na stronę internetową https://www.link4.pl/ i skorzystaj z bezpłatnego Kalkulatora OC/AC. Dzięki działaniu tego narzędzia szybko poznasz wysokość składki i kupisz polisę. Możesz też porozmawiać z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub spotkać się osobiście z agentem współpracującym z LINK4. To także opcje, dzięki którym sfinalizujesz zakup ubezpieczeń.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną